Rzym ludzie i budowle

Seria: Rodowody Cywilizacji
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Rzym, architektura, starożytność
historia

Wzbogacone ilustracjami dzieje najważniejszych budowli starożytnych Rzymu, takich jak: Świątynia Jowisza Największego Najlepszego na Kapitolu, Circus Maximus, Teatr Marcellusa, Złoty Dom Nerona, Amfiteatr Flawiuszów (Koloseum), Forum Trajana, Panteonktóre, które odegrały doniosłą rolę w historii architektury europejskiej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jedna z moich ulubionych książek na temat starożytnego Rzymu. Napisana fachowo (Autor był filologiem klasycznym i archeologiem) i niezwykle przystępnym językiem. Bardzo interesująca jest konstrukcja pracy, w której kolejne rozdziały poświęcone są wielkim budowlom Wiecznego Miasta: Świątyni Jowisza Kapitolińskiego, Circus Maximus, Teatrowi Marcellusa, Domus Aurea Nerona, Koloseum, Forum Trajana i Panteonowi. Przy okazji ich opisu czytelnik poznaje - zgodnie z tytułem - także dzieje ludzi, którzy w jakiś sposób byli z nimi związani. Osobiście najbardziej lubię pierwszy rozdział, w którym Autor opisuje dzieje Rzymu królewskiego, ale także pozostałe w bardzo interesujący sposób zachęcają czytelnika do zwiedzania Wiecznego Miasta. Zdecydowanie polecam, tym bardziej, że książkę można tanio kupić np. na Allegro czy w antykwariacie.

Tomasz Babnis

calvatus | 2013-11-21

Sfabularyzowana historia pereł architektury starożytnego Rzymu. Opowieść snuje się wokół murów, które były świadkami najważniejszych momentów z przeszłości stolicy Imperium. Pomimo, że jest to opracowanie, czyta się naprawdę dobrze i można się wciągnąć ;)

GRAMMATICVS | 2016-02-24
Katedra | 2016-02-08