Rzym ludzie i budowle

Seria: Rodowody Cywilizacji
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Rzym, architektura, starożytność
historia

Wzbogacone ilustracjami dzieje najważniejszych budowli starożytnych Rzymu, takich jak: Świątynia Jowisza Największego Najlepszego na Kapitolu, Circus Maximus, Teatr Marcellusa, Złoty Dom Nerona, Amfiteatr Flawiuszów (Koloseum), Forum Trajana, Panteonktóre, które odegrały doniosłą rolę w historii architektury europejskiej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Vemona | 2018-02-05

Książka na temat architektury starożytnego Rzymu, w której każdy rozdział poświęcony jest jakiejś charakterystycznej budowli i człowiekowi. Powiązanie często istniejących do obecnych czasów monumentów z ludźmi, którzy odeszli tysiąclecia temu, robi wrażenie, a taki sposób przybliżenia historii Wiecznego Miasta jest bardzo przyjazny w odbiorze.

Harald_Hardrade | 2017-08-23
Przeczytana: sierpień 2017

Dla mnie - wielkiego fana historii Cesarstwa i samego Rzymu, książka świetna. Próbę czasu spokojnie przetrwała.

Jedna z moich ulubionych książek na temat starożytnego Rzymu. Napisana fachowo (Autor był filologiem klasycznym i archeologiem) i niezwykle przystępnym językiem. Bardzo interesująca jest konstrukcja pracy, w której kolejne rozdziały poświęcone są wielkim budowlom Wiecznego Miasta: Świątyni Jowisza Kapitolińskiego, Circus Maximus, Teatrowi Marcellusa, Domus Aurea Nerona, Koloseum, Forum Trajana i Panteonowi. Przy okazji ich opisu czytelnik poznaje - zgodnie z tytułem - także dzieje ludzi, którzy w jakiś sposób byli z nimi związani. Osobiście najbardziej lubię pierwszy rozdział, w którym Autor opisuje dzieje Rzymu królewskiego, ale także pozostałe w bardzo interesujący sposób zachęcają czytelnika do zwiedzania Wiecznego Miasta. Zdecydowanie polecam, tym bardziej, że książkę można tanio kupić np. na Allegro czy w antykwariacie.

Tomasz Babnis

apl | 2018-03-03
Przeczytana: 03 marca 2018

Ciekawy pomysł na pozycję książkową o Rzymie, które na pewno warto przeczytać by poznać podstawy "historii" Wiecznego Miasta i jego najpopularniejszych budowli. Dla mnie pozycja nierówna - momenty super ciekawe, a inne trochę męczące. Tym niemniej, duży plus za pomysł i polskie akcenty.

calvatus | 2013-11-21

Sfabularyzowana historia pereł architektury starożytnego Rzymu. Opowieść snuje się wokół murów, które były świadkami najważniejszych momentów z przeszłości stolicy Imperium. Pomimo, że jest to opracowanie, czyta się naprawdę dobrze i można się wciągnąć ;)

Fornarina | 2018-04-07
Eliza | 2018-02-15