Najnowsze artykuły
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Jan Widacki

13
6,6/10
Urodzony: 06.01.1948
Polski adwokat, profesor dr hab. nauk prawnych, dyplomata, autor kilkunastu książek i około 300[1] artykułów naukowych, od 2007 poseł na Sejm VI kadencji. Ukończył Uniwersytet Jagielońskihttp://www.janwidacki.pl/
6,6/10średnia ocena książek autora
264 przeczytało książki autora
414 chce przeczytać książki autora
3fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2012
Państwo prawa i prawo karne. Księga jubileuszowa profesora Andrzeja Zolla
0,0 z ocen
0 czytelników 0 opinii
2012

2006
Zabójca z motywów seksualnych : studium przypadku
Jan Widacki
7,4 z 9 ocen
111 czytelników 4 opinie
2006

1991
Plamy Na Wschodzącym Słońcu. Świat przestępczy we współczesnej Japonii
Jan Widacki
7,0 z 1 ocen
11 czytelników 0 opinii
1991

1990
Przestępczość i wymiar sprawiedliwości karnej w Japonii. Zarys problematyki
Jan Widacki
7,0 z 1 ocen
3 czytelników 0 opinii
1990
Najnowsze opinie o książkach autora
Kniaź Jarema Jan Widacki 
7,3

Książka niezwykle pożyteczna dla każdego, kto ceni sobie wiadomości na temat trudnego w dziejach RP XVII wieku. Autor przedstawia realia funkcjonowania w życiu Korony jednego z najważniejszych wodzów kresowych, Jaremy - znanego z ekranizacji "Ogniem i mieczem". Jan Widacki rozprawia się tutaj po części z mitami na temat księcia, mitami znanymi nam z twórczości Henryka Sienkiewicza. Dodatkowo w książce bardzo dobrze i dokładnie opisano obronę Zbaraża przed wojskami Chmielnickiego i Chana. Moim zdaniem to najciekawszy fragment. Warto przeczytać.
Detektywi na tropach zagadek historii Jan Widacki 
6,7

Niektórzy pewnie będą zachwyceni (co widać po paru ocenach),ale mnie książka rozczarowała (odsłuchane w audio). Są ciekawe fragmenty, i owszem. Tyle że kiedy autor wchodzi w szczegóły pewnych badań, zaczyna być drobiazgowy do przesady. Do tego większość treści dotyczy przypadków badania starych kości. Kiedy więc zagłębia się w detale, ile dana kość miała długości (wiem, wiem, do wyliczeń wzrostu nieboszczyka to istotne, nie koniecznie dla laika czytającego książkę),moja ciekawość dalszej treści po prostu siadała całkowicie.
Dopiero sam koniec był ciekawy, kiedy autor "rzucił kości" i opisał inny przypadek zastosowania kryminologii w dociekaniach historycznych. A rzecz dotyczyła rozstrzygnięcia autentyczności pewnych listów Chopina.
Książka sprawiała wrażenie, jakby została złożona z kilku innych, dłuższych opowieści.
Może to kwestia stylu, książka wszak nie jest nowością, ale zabrakło mi w narracji dreszczyku emocji. Nie taniej sensacji, ale właśnie dreszczyku napięcia towarzyszącemu odkrywaniu zagadki.
Przeczytać, nie przeczytać? Na dwoje babka wróżyła ;)