Kawiarenka Bustera

Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Buster Midnight's Cafe
Ysabell

Z Butte - górniczego miasteczka w Montanie - wszyscy chcieliby się wyrwać, jednak dane to jest tylko niektórym. Marion Street zostaje słynną Hollywoodzką aktorką, a Buster Midnight mistrzem boksu. Jednak kiedy połączy ich, a potem podzieli skandal i morderstwo, tylko ich dawne przyjaciółki z Butte mogą przywrócić im dobre imię i powiedzieć światu co naprawdę się stało. Ta książka nie jest...

Ta książka nie jest jednak thrillerem ani kryminałem, ale po prostu opowieścią o dorastaniu w górniczym miasteczku, miłościach, próbach ucieczki w świat i wojnie, a wszystko to oczami tych, które zostają w domu. Ale przede wszystkim jest to opowieść o przyjaźni.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2001

źródło okładki: www.conrada11.pl

Ysabell | 2010-08-31
Przeczytana: sierpień 2010

Opowieść o przyjaźni ze skandalami, pieniędzmi i wojną w tle. Napisałabym, że jest wzruszająca, ale "wzruszająca opowieść o przyjaźni" brzmi tak sztampowo, że aż przykro... Inna rzecz, że "Kawiarenka Bustera" rzeczywiście wzrusza.

Opowieść rozpoczyna się od zapowiedzi wyjaśnienia skandalu związanego ze sławną aktorką Marion Street i bokserskim mistrzem Busterem Midnightem, wraca do dzieciństwa ich i narratorki (a także całej ich paczki) w górniczym Butte w Montanie, żeby przez dorastanie, czasy młodości i wojnę dojść wreszcie do zapowiadanego skandalu, a nawet pójść dalej i wrócić do czasu "teraźniejszego". Wszystko to napisane w specyficznym stylu, który wydaje mi się właściwy Sandrze Dallas (czytałam do tej pory tylko jej "Klub perskich pikli").

Mnie bardzo się podobało i mam zamiar przeczytać wszystkie inne dostępne w Polsce książki tej autorki. Polecam wszystkim, którzy lubią powieści w klimatach amerykańskiego południa, takie jak książki Fannie Flagg.

Vivan | 2012-12-27
Przeczytana: 05 maja 2006