Klub perskich pikli

83-7150-876-X
kobiety, patchworki
angielski
Anna

Miasteczko Harveyville, Kansas, lata trzydzieste. Uprawy płoną, nigdzie nie można znaleźc pracy. Dla Quennie Bean, młodej zony farmera, najważniejszym wydarzeniem każdego tygodnia jest spotkanie Klubu Perskich Pikli. Kobiety zbierają się nie tylko po to, żeby szyć piękne patchworki, ale również, aby rozwijać się duchowo i plotkować. Kiedy pojawia się świeżo upieczona mężatka Rita Ritter, Quennie wita ją z otwartymi ramionami. Rity nie interesują jednak patchworki, pragnie zrobić karierę dziennikarską. Dzięki swej dociekliwości wkrótce jest bliska odkrycia tajemnicy, której Pikielki poprzysięgły dochować...

darek_lask | 2016-11-06
Przeczytana: 06 czerwca 2012

Sandra Dallas literackiego Nobla nie otrzyma, ale mojego prywatnego z literatury obyczajowej MA!!!!!
To jest opowieść o przyjaźni, lojalności, solidarności kobiet. Wciąż tej ostatniej mało, więc czytajmy i uczmy się.
W latach kryzysu na prowincji dzieją się ciekawe rzeczy....
A kobiety spotykają się, aby szyć patchworki. To oczywiście oficjalna wersja, bo tak naprawdę są to spotkania na których odpoczywają od codziennych kłopotów - materialnych, rodzinnych, małżeńskich.
Mają też wspólną tajemnicę i udaje im się jej dochować.

EwaKwiatkowska | 2011-07-30
Przeczytana: czerwiec 2010

Książka z typu "przeczytane w jeden wieczór" klimatyczna i pozostająca w pamięci.

Aneta Tokarz | 2013-09-13
Przeczytana: wrzesień 2013

Książkę dobrze się czyta, gubiłam się trochę w postaciach (posługiwanie się raz nazwiskiem, raz imieniem, ale ogólnie polecam!

evilly | 2011-08-30
Przeczytana: 28 sierpnia 2011

Żadnej wciągającej fabuły, żadnych wyrazistych postaci, powszechna miałkość i nijakość. Jedynym plusem tej książki była jej długość, niewiele ponad 200 stron, dzięki czemu można było pochłonąć ją w jedno popołudnie... i odłożyć na półkę bez żalu, że to już koniec. Jednym słowem - czytadło. Nic specjalnego.

inga | 2011-10-10
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 09 października 2011

nic specjalnego. niektóre opisy bardzo mi się podobały, ale sama historia niezbyt ciekawa.

nina19 | 2016-03-05
Doracy | 2016-03-05