Tom Cruise. Nieautoryzowana Biografia

Tom Cruise An Unauthorized Biography
978-83-7236-238-4
Tom Cruise
Pistacia

Tom Cruise, według „Forbesa” najpotężniejszy gwiazdor na świecie, od dawna budzi ogromne zainteresowanie i emocje. Charyzmatyczny aktor, który swą grą zaskakuje swoich kolegów po fachu i fascynuje widzów. Nic dziwnego, jest przecież najpotężniejszym człowiekiem w Hollywood. Na czym polega fenomen Toma Cruise’a? Genialny aktor, bezwzględny biznesmen czy fanatyczny scjentolog? Na czym polega...

Na czym polega fenomen Toma Cruise’a?
Genialny aktor, bezwzględny biznesmen czy fanatyczny scjentolog?
Na czym polega jego wyjątkowa osobowość?
Co się kryje za jego zniewalającym uśmiechem?
Jaka jest prawda o jego małżeństwach? Dlaczego wciąż prześladują go plotki o jego życiu seksualnym?

[opis wydawcy]

Mallwa | 2013-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2013

Ciekawa książka, momentami niezwykle wciągająca, głównie w partiach poświęconych scjentologii. Autor bardzo udatnie przedstawił formy działania tej 'organizacji', którą dosyć ciężko nazywać jest kościołem. W trakcie jej czytania i zagłębiania się w 'wyrafinowane' metody sekty którymi przyciągają swoje nowe ofiary, zaczęło mi być żal samego Toma Cruise'a.

Biografia wydaje się być napisana i tłumaczona 'chybcikiem'. Obecnych jest wiele powtórzeń, literówek i innych błędów ale pomimo to czyta się ją szybko i bezboleśnie.

TomKwa | 2013-10-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2008
Przeczytana: 2008 rok

Tak naprawdę było kwestią czasu że ktoś weźmie na warsztat opisanie życia jednego z najpopularniejszych i wpływowych ludzi dzisiejszej popkultury.Zadania tego podjął się Andrew Morton,który uchodzi za jednego z najlepszych biografów, który na tapetę wziął takie sławy jak księżną Dianę, Madonnę, Monikę Lewinsky, a ostatnio Angelinę Jolie.

Jak sobie poradził Andrew. Powiem szczerze że początek książki czyta się bardzo przyjemnie, autor opisuje dzieje rodziny Toma Cruise'a (poczynając od XIX wieku jak pierwszy Mapother schodzi ze statku,którym przypłynął z Irlandii). Później jak już Thomas Cruise Mapother IV, zawitał na tym świecie, autor zajmuję się jego dorastaniem, pierwszą miłością, problemami w nauce(dysleksja), nie zbyt udaną relacją z ojcem, oraz pierwszymi krokami w Fabryce Snów.I to by tak naprawdę było na tyle jeśli chodzi o tę dobrą część autobiografii Toma. Od momentu kiedy Cruise poznaje Mimi Rogers,która wprowadza go w świat Scjentologi, Andrew Morton całą uwagę skupia...

ohuu | 2014-06-15
Przeczytana: 13 czerwca 2014

Nowe spojrzenie na tą osobe. Wydaje sie wielkim bęcwałęm.

korley | 2012-09-27

Bardzo tabloidowa książka. Jesli chodzi o temat Toma Cruise'a, to mało co można w niej przeczytać o aktorstwie czy filmach, skupia się w znacznej części na jego związkach, seksualności i plotkach. Mocną stroną książki jest temat scjentologii - naprawdę ciekawa i szeroko opisana kwestia. Często też miałem wrażenie, że autor opisuje pewne rzeczy w dużej mierze na swoich domysłach albo pseudoanalizach psychologicznych.

Paula | 2014-02-19

Sięgnęłam po tę książkę nie po to, żeby poznać lepiej samego Toma Cruise'a, lecz po to, żeby dowiedzieć się więcej o jego wyznaniu. Oczywiście moja ciekawość została zaspokojona. Mało tego, spodobał mi się styl autora do tego stopnia, że zamierzam przeczytać następne biografie jego autorstwa.

dominiczka_czytajaca | 2011-07-22

Całkiem przyzwoita książka, spora jej część poświęcona jest scjentologii. Polecam, ponieważ to dość interesująca lektura na letnie wieczory.

is4 | 2015-03-15

Straszne nudy, nie dobrnęłam do końca...

Freja78 | 2012-05-21
Na półkach: Biografie, Posiadam, Przeczytane