Duchy polskie, czyli krótki przewodnik po nawiedzanych zamkach, dworach i pałacach

Wydawnictwo: PTTK Kraj
paranormalne, duchy, nawiedzone, legendy
Wojtek

Książka w formie semi-przewodnika, przedstawiająca popularne nawiedzone zamki, pałace i inne tego typu miejsca, z którymi wiąże się jakaś nadprzyrodzona legenda.

Agacha | 2016-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2016

Bardzo ciekawa książka. Połączenie wiadomości historycznych, zbioru legend z przewodnikiem turystycznym. Ta ostatnia część jest już mocno przestarzała, ale reszta pozostaje zawsze aktualna. Historie tu przedstawione wręcz fascynujące i zachęcające do poszerzenia wiadomości na "zjawowo - duchowe" tematy.

Madame_Mozart | 2011-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2011

Mimo że książka nieco się zestarzała nadal jest w sam raz na wakacje: 49 krótkich opowiadań (przeplatanych czarnobiałymi ilustracjami) czyta się bardzo szybko, a i trzeba przyznać że niektóre historie są naprawdę fascynujące.

melody | 2016-06-06

Znalazłam ją przez przypadek w bibliotece szukając książek o podobnej treści, jednak nie ukrywam, że szukałam nowszych wydań z tego temat. Ale skusiłam się i nie żałuję. Książka na prawdę posiada osobliwy "klimat", który nadaje jej uroku. Wiadomości turystyczne z pewnością w dużej mierze są już nieaktualne, jednak część poświęcona opowiadaniom jest ponadczasowa, w końcu ilość ezoterycznych gości najwyżej wzrosła lecz nie zmalała :)
Czytając opowiadania ma się wrażenie, że człowiek siedzi przy ognisku z dobrym gawędziarzem i słucha jego opowieści.
Jeżeli ktoś lubi starsze wydania książek i zapach takiego papieru to polecam. A innym sugeruję poszukać aktualnych wydań z tego tematu :)

Magda | 2011-08-11
Przeczytana: sierpień 2011

Znakomita książka dla tych, którzy interesują się historią Polski, legendami, geografią. Autorzy w krótki i przystępny sposób przedstawili historie o duchach odwiedzających zamki w Polsce - mniej i bardziej znane. Dobra lektura dla tych, którzy lubią zwiedzać i poznawać nasz piękny kraj:)

Alivea | 2011-05-17

Miło wspominam tę książkę - głownie z dzieciństwa, kiedy będąc małym dzieckiem czytałam sobie te wszystkie legendy o duchach w polskich zamkach, sama mieszkając wtedy niedaleko jednego z największych - Zamku Książ.
Na owe czasy- to naprawdę genialny przewodnik z przydatnymi informacjami które teraz zdecydowanie straciły na świeżości w przeciwieństwie do legend o polskich duchach. Miła lektura.

mota | 2016-10-31
Grzegorz | 2016-09-26