Wiosna życia

Seria: Seria z różową kamelią
Wydawnictwo: Siedmioróg
83-85959-65-3
Barbara

Z okładki: "Wiosna życia", powieść niemieckiej autorki Anny Koch - to kolejna niespodzianka, którą w SERII Z RÓŻOWĄ KAMELIĄ przygotowało Wydawnictwo Siedmioróg. Czytelniczki zaprzyjaźnione już z poprzednimi pozycjami tego cyklu z pewnością i w tej książce będą szukać opowieści o pierwszej miłości, dziewczęcych oczarowaniach, problemach rodzinnych. Oczywiście, nie zawiodą się, znajdą...

Z okładki:
"Wiosna życia", powieść niemieckiej autorki Anny Koch - to kolejna niespodzianka, którą w SERII Z RÓŻOWĄ KAMELIĄ przygotowało Wydawnictwo Siedmioróg. Czytelniczki zaprzyjaźnione już z poprzednimi pozycjami tego cyklu z pewnością i w tej książce będą szukać opowieści o pierwszej miłości, dziewczęcych oczarowaniach, problemach rodzinnych. Oczywiście, nie zawiodą się, znajdą wszystko.
Życie radosnej, beztroskiej Marlizy upływa w dobrobycie, który zapewnia swoim najbliższym bogaty bankier, wuj dziewczynki, radca Albers. To on stwarza bezpieczny, rodzinny dom, chroni przed niepokojami życia, spełnia marzenia. Domyślacie się zapewne, że nieugłagany los włącza się we wszystko i nagle kolorowy świat dokoła Marlizy zmienia barwy, są teraz pośród nich takie, o których istnieniu nawet nie wiedziała, chroniona przez opiekuńczego wuja. Musi nauczyć się rozpoznawania ich w nowej rzeczywistości. Pojawiają się problemy, odpowiedzialność za najbliższych, piętrzą się trudności, którym niełatwo sprostać. Czy Marliza potrafi?
Myślę, że i Wam będzie się podobał pewien lekarz, doktor Maks Ebert, którego poznaje Marliza, bo jakiej dziewczynce nie podobałby się ktoś taki? Czy to tylko pierwsze, przelotne zauroczenie miłym, młodym człowiekiem, czy naprawdę wielka miłość? Na te pytania znajdziecie odpowiedź czytając "Wiosnę życia", książkę pełną wdzięku, którą warto mieć. I miło pamiętać.
Krystyna Siesicka

jabajbaj | 2013-07-05
Przeczytana: 05 czerwca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Spdziewałam się czegoś dużo lepszego. Główna bohaterka to rozpieszczona, irytująca pannica, która w nosie ma inne osoby tak na dobrą sprawę. W kwestii utraty majątku dużo bardziej podobała mi się "Księżniczka" Urbanowskiej niż to tutaj. Tam w bohaterce dało się dojrzeć faktyczną zmianę, tutaj wszystko szło różowo, nawet jeśli teoretycznie nie. Wątek romantyczny upchnięto na siłę - już lepiej, aby go tu w ogóle nie było. Nagłe pojawienie się doktora pod koniec i rozkwit miłości były po prostu głupie i niepotrzebne.
Gdyby książka nie była tak krótka, to nie wiem, czy bym wytrwała, bo generalnie to raczej nudna z niej lektura. Jest dużo o wiele sympatyczniejszych książeczek tego typu i średnio warto tracić czas na tę jak dla mnie.

Karolina | 2012-10-10

Zdecydowanie najsłabsza książka z całej serii "Z różową Kamelią". Bohaterka jest irytująca. Ale pomimo wszystko- powieść ciepła i sympatyczna.

ElisaDay | 2016-09-04
skm83134 | 2015-05-28