Klinika psychiatryczna

Seria: Fantazja, Przygoda, Rozrywka
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Adam

Okładkę projektował Ernest Marek.

źródło opisu: Opis autorski

Jale | 2015-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2015

Kolejny zbiór opowiadań z serii "Z Glistą" napisany może ładnie i ciekawie, tyle że trochę bez sensu. Teksty mają naprawdę fajną, płynną narrację, pełnokrwistych bohaterów i z grubsza sensowną psychologię postaci, posiadają też interesujące pomysły. Sęk w tym, że w większości opowiadań, a już szczególnie w przypadku tych najdłuższych, fatalnie sypie się konstrukcja fabuły - zbyt pobieżnie obmyślonej, jakby nie dokończonej, urwanej. Historie ciekawie się rozwijają, opisany świat nabiera rumieńców, gdzieś w tle wyczuwa się mroczną, coraz bardziej fascynującą tajemnicę, po czym nagle... autor urywa wątki i kończy opowieść, nie dając czytelnikowi bodaj jednej pewnej informacji, jednego najmarniejszego wyjaśnienia. Była enigma - jest enigma.

W krótszych, rozpoczynających zbiór opowiadaniach, tendencja ta nie jest jeszcze tak wyraźna. Tytułowa "Klinika psychiatryczna" potrafi ubawić sprytnym wpasowaniem się w naszą rzeczywistość (Ziemia jako wielki psychiatryk dla rozumnych istot z...

Karellen | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Moja pierwsza opinia na tym portalu. Książkę kupiłem gdyż przyciągnął mnie jej tytuł. 10 opowieści, z których każdą oceniam jako co najmniej dobrą. Niektóre są wg mnie bardzo dobre i mogły by stanowić dobry scenariusz dla filmu. Moi faworyci to: "Konserwa", "Dzieci grobów" i "Goście". Kupno tej książki na salonie dobrej książki za trochę więcej niż 2 zł i trochę mniej niż 4 to był strzał w 10 (a przynajmniej w 9 :). Polecam !

WojteK | 2013-09-14

Zgrabny zbiór opowiadań science fiction. Klimatyczne i ciekawe teksty. Jeżeli ktoś natknie się w antykwariacie za małe grosze lub w bibliotece to szczerze polecam (:

Ergo_sum | 2015-09-14
Przeczytana: 1986 rok

Muszę, przyznać, że mi się zbiorek nawet podobał. Ciekawe podejście do wielu tematów. Jak na "raczkowanie" Polskiej SF, to całkiem całkiem :-)

Sankiulot | 2014-01-03

dziwna