Katalog zabytków osadnictwa holenderskiego na Mazowszu

Wydawnictwo: DiG
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Publikacja dokumentująca materialne dziedzictwo kulturowe związane z osadnictwem holenderskim na Mazowszu, trwającym nieprzerwanie od XVII wieku do lat 40. XX wieku, tj. wiejskich osad, zagród, budynków zarówno mieszkalnych, jak i gospodarczych, a także zborów i cmentarzy.

MonicaAlice | 2014-06-29
Na półkach: Przeczytane, Historia, Posiadam
Przeczytana: lipiec 2014

Rzetelne i szczegółowe opracowanie dziejów, charakterystyki oraz pozostałości osadnictwa holenderskiego na historycznym obszarze Mazowsza. Całość uzupełniają liczne mapy dawnych wsi holenderskich, schematy i fotografie, dokumentujące materialne ślady obecności osadników (zbory, cmentarze, chaty). Podstawowa pozycja dla wszystkich zainteresowanych tym tematem.

Na półkach