Sola z nieba północnego

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z UFO". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Śląsk
Sola, science-fiction
Adam

"Opuścił głowę i osłupiał. Jakieś sześćdziesiąt metrów przed nim, w samym środku polany, wyrósł czwarty bunkier. Tak samo, jak tamte, miał białoszare ściany, pozbawione okien i w ogóle jakichkolwiek otworów. Tyle, że jego powierzchnia lśniła jak szkło. A poza tym Jarek nie widział w życiu bunkra, który by miał kształt lekko spłaszczonego jaja o obwodzie co najmniej trzydziestu metrów w...

"Opuścił głowę i osłupiał.
Jakieś sześćdziesiąt metrów przed nim, w samym środku polany, wyrósł czwarty bunkier. Tak samo, jak tamte, miał białoszare ściany, pozbawione okien i w ogóle jakichkolwiek otworów. Tyle, że jego powierzchnia lśniła jak szkło. A poza tym Jarek nie widział w życiu bunkra, który by miał kształt lekko spłaszczonego jaja o obwodzie co najmniej trzydziestu metrów w najszerszym miejscu. Mało tego. Wodząc nieprzytomnym wzrokiem po tajemniczej budowli chłopiec odkrył nagle, że pomiędzy jego najniższym punktem a powierzchnią gruntu widnieje całkiem wyraźny prześwit. Czyli, że całe to ogromne jajo unosi się nad ziemią, zawieszone nieruchomo w powietrzu"

Nitager | 2016-06-17

Widzę, że kilkoro kolegów z serwisu nie pozostawiło na książce suchej nitki. A ja jestem zupełnie innego zdania. Bowiem zapomnieli oni chyba, że to książka dla nieco starszych, ale jednak dzieci. I jak na książę dla 13-14 latków jest bardzo ładnie napisana.
Początek może rzeczywiście trochę się dłuży. Ale gdy nasz bohater zaczyna snuć swoja opowieść, wszystko się zmienia. I czytelnik do końca nie ma pojęcia, czy chłopiec opisuje to, co przeżył, czy też zmyśla, aby zaimponować koleżance - tytułowej Soli - i w ten sposób okazać jej swoje zainteresowanie.
Powieść ma miły klimat. Ja wspominam lekturę bardzo ciepło, aczkolwiek dziś zapewne bym po nią nie sięgnął.

buraukkaforesee | 2014-10-05
Przeczytana: 05 października 2014

Szczerze? Nie przeczytałam jej całej bo nie dałam rady - umieram z nudów, nie lubię wielu polskich książek i/lub autorów, ale to już totalna beznadzieja. Nawet jeśli później coś się działo każdy powinien dostawać Nobla za przebrnięcie początku nie mającego wspólnego nic z fantastyką, przygodą, ani... dobrą książką. Do tego te imiona, rety, wczuć się nie można całkowicie czytając o jakimś Olku... wystarczy sobie się głęboko zastanowić - Olek w kosmosie - brzmi bardziej jak krótka bajeczka dla 5 latków ;( Nie polecam! Autor stara się być śmieszny, ale widać, że jedynie się stara... bo nic mu nie wychodzi...

Bartek Biedrzycki | 2016-11-11

Mam bardzo mieszane odczucia. Pierwsza część tekstu zwyczajnie się dłuży. Forma gawędy nie sprawdza się, bo mimo, że jest niesamowita akcja - to tak naprawdę niewiele się dzieje. Może brak mi wrażliwości nastoletnie czytelnika, dla którego loty w kosmos nie były codziennością.

A potem robi się dużo lepiej. Ba, potem to wręcz jest naprawdę dobrze.

ugibugi | 2012-07-30

Kupione kiedyś na wrocławskim dworcu, żeby nie nudzić się przez cały dzień w pociągu. Nic specjalnego.

portos | 2016-09-30
bruxa | 2016-03-09