A to mistyka!

Seria: Fantastyka - Przygoda
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320710359
Lil

Byłem księgarzem, mechanikiem maszyn biurowych, grawerem, jubilerem, konserwatorem zabytkowych zegarów... Teraz pracuję w teatrze i studiuję w szkole filmowej. Nie próbowałem jeszcze prowadzić kiosku warzywnego. Wszystko co nieznane kusi. ...i wtedy niejaka Muza, bliżej mi dotychczas nie znana, odezwała się do mnie tymi słowy: "Chodź, a zawiodę cię na Panteon, gdzie zasiędziesz (tak się...

...i wtedy niejaka Muza, bliżej mi dotychczas nie znana, odezwała się do mnie tymi słowy: "Chodź, a zawiodę cię na Panteon, gdzie zasiędziesz (tak się wyraziła) otoczon Lemami, Bradburymi i innymi Tolkienami". Zawiodła. Na miejscu okazało się, że wszystkie fotele są zajęte. Muza, nie zmieszana, rzekła: "Czy musisz wszystko traktować tak serio?"

No i przestałem...

[Grzegorz Babula - z notki na okładce]

Rankin | 2011-08-21
Przeczytana: 2004 rok

Absurdalne, karykaturalne, prześmiewcze, fantastyczne, a jednocześnie okrutnie znajome opowiadania, które daje się określić jako "PRL fantasy" - określenie może nieco odstraszające, ale pozycja obowiązkowa.

Złośliwy | 2014-05-07
Przeczytana: 05 maja 2014

Zbiór humorystycznych, krótkich opowiadań sf. Pomimo upływu czasu w dalszym ciągu śmieszą.

Ergo_sum | 2015-09-13
Przeczytana: 1986 rok

Pamiętam, że byłem zaskoczony pierwszym humorystycznym polskim SF jaki czytałem. I chyba ponownie po nią sięgnę. Podobała mi się, skoro nadal ją pamiętam :-)

man-o | 2016-05-28

Dałbym 11 na 10, ale system nie przyjmuje....
Polska perełka literatury SF w mocnym humorystycznym ujęciu.
Pomimo to, że większość opowiadań osadzona jest w PRL-owskim klimacie, książeczka nic a nic nie traci na wartości (czy może śmieszności).
Bardzo fajne i lekkie, ale bez przesady.
11/10 !!

Maciej | 2016-05-06
Przeczytana: 06 maja 2016

Fajne, lajtowe opowiadania - jak komuś mało to polecam podobną formę u Henry Kuttnera :)

Fra_Nio | 2013-12-29

Straszliwie zabawna. Warto wygrzebać z antykwariatu, allegro lub biblioteki.

sowidyl | 2016-10-23
stasio44 | 2016-04-05