FBI i dziewięć kocich żywotów

Tłumaczenie: Marcin Latocha
Wydawnictwo: W.A.B.
FBI et les neuf vies du chat
978-83-7414-837-5
detektyw, historia, kot
Pistacia

Jaką rolę w zamachu 11 września mógł odegrać... kot? Fabian Bartolomeusz Isthoria (przydomek FBI) jest detektywem historycznym. Dzięki skonstruowanemu przez siebie wehikule może podróżować w czasie i rozwiązywać zagadki z różnych epok. Pewnego dnia do biura FBI zgłaszają się ekscentryczni klienci: ogrodnik poszukujący gatunku jabłka, które spadło Newtonowi na głowę oraz fizyk chcący dociec,...

Jaką rolę w zamachu 11 września mógł odegrać... kot?

Fabian Bartolomeusz Isthoria (przydomek FBI) jest detektywem historycznym. Dzięki skonstruowanemu przez siebie wehikule może podróżować w czasie i rozwiązywać zagadki z różnych epok. Pewnego dnia do biura FBI zgłaszają się ekscentryczni klienci: ogrodnik poszukujący gatunku jabłka, które spadło Newtonowi na głowę oraz fizyk chcący dociec, kto czyhał na życie Piotra Curie. Okazuje się, że te dwie sprawy łączy tajemnicza postać kota bez ogona, niejakiego Kobalta. Ten kapryśny zwierzak wpływa na wiele istotnych wydarzeń w historii ludzkości. W zależności od wielu czynników - przychodzi na ratunek bądź przyczynia się do zguby.
A jak wiadomo, każdy kot żyje dziewięć razy...

[opis wydawcy]

red_diva | 2015-10-09
Na półkach: Przygoda, Fantasy, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Książka bardzo ciekawa, pomysł udany. Zabawne sytuacje i komizm słowny, chociażby skrót imienia detektywa Fabiana Bartolomeusza Isthori: FBI. Jego przydomek kojarzy się od razu z agencją rządową w USA (nic bardziej mylnego:)). Zabawny jest również sposób podróżowania detektywa, udaje się on do przeszłości za pomocą WC, czyli wehikułu czasu zrobionego z kabiny prysznica:) Jeśli chcecie przeczytać dobrą i zabawną książkę z zaskakującym zakończeniem, to jak najbardziej polecam właśnie tą:)

książek: 1937
Anushka | 2011-06-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 24 czerwca 2011

Wspaniała lektura i niebanalny pomysł. Któż by pomyślał, co może zrobić jeden niewinnie wyglądający kot bez ogona?
Książkę czyta się jednym tchem i choć początkowo można odnieść wrażenie, że to pozycja dla dzieci, historia szybko wciąga i nie puszcza aż do zaskakującego, trochę smutnego końca.
Lektura nie tylko dla fanów kotów. Powinien po nią sięgnąć każdy, kto ma ochotę przeczytać coś innego, interesującego, aby oderwać się od szarej rzeczywistości.

martad | 2015-08-02
Przeczytana: lipiec 2015

Wspaniała książka,nie mogłam się od niej oderwać i przeczytałam w jeden dzień. Jak dla mnie bardzo fajnie napisana. Takiego końca w życiu bym się nie spodziewała,jak dla mnie był genialny!

kari2004 | 2016-01-05
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Książka FBI i dziewięć kocich żywotów jest rewelacyjna. Znajdują się w niej nagłe zwroty akcji i sytuacje które zaskakują. Gdy zacznie się czytać tę książkę to nie można się oderwać ani na chwilę.
Polecam kari2004.

PahaludO | 2011-03-22
Przeczytana: 19 marca 2011

Książka na prawdę rewelacyjna!! Koniec bardzo mnie wzruszył i bardzo mi było przykto że to tylko jedna część. ;( SUPER!

Hekima | 2014-06-08
Przeczytana: 01 maja 2014