FBI i dziewięć kocich żywotów

Okładka książki FBI i dziewięć kocich żywotów Sophie de Mullenheim
Okładka książki FBI i dziewięć kocich żywotów
Sophie de Mullenheim Wydawnictwo: W.A.B. literatura dziecięca
literatura dziecięca
FBI et les neuf vies du chat
W.A.B.
2010-11-17
2010-11-17
Marcin Latocha
detektyw historia kot

Sympatyczna opowieść dla młodszej młodzieży. Akcja toczy się szybko, jest zarazem zabawna i zaskakująca. Głowny bohater to FBI-Fabian Bartolomeusz Isthoria, nie mylić z FBI- Federal Bureau of Investigation/Federalnym Biurem Śledczym.Jedyny na świecie detektyw historyczny.Podczas swoich badań trafia na trop tajemniczego kota bez ogona,który przejawia się w różnych epokach historycznych. Czy może to być ten sam osobnik? Co wspólnego ma jabłko Newtona i śmierć Piotra Curie? Czy koty faktycznie mają dziewięć żyć? Te i inne zagadki rozwiąże tylko FBI :)

Książka przeznaczona dla młodszej części odbiorców, przez co napisana prosto i czasami aż zbyt łopatologicznie. Nie zmienia to jednak faktu, że historia w niej przedstawiona została świetnie wymyślona i muszę przyznać, że bardzo mnie wciągnęła. Zdecydowanie polecam, przede wszystkim młodszym czytelnikom!

Książka bardzo ciekawa, pomysł udany. Zabawne sytuacje i komizm słowny, chociażby skrót imienia detektywa Fabiana Bartolomeusza Isthori: FBI. Jego przydomek kojarzy się od razu z agencją rządową w USA (nic bardziej mylnego:)). Zabawny jest również sposób podróżowania detektywa, udaje się on do przeszłości za pomocą WC, czyli wehikułu czasu zrobionego z kabiny prysznica:) Jeśli chcecie przeczytać dobrą i zabawną książkę z zaskakującym zakończeniem, to jak najbardziej polecam właśnie tą:)

Powiewała nudą....

Powiewała nudą....

Wspaniała lektura i niebanalny pomysł. Któż by pomyślał, co może zrobić jeden niewinnie wyglądający kot bez ogona?
Książkę czyta się jednym tchem i choć początkowo można odnieść wrażenie, że to pozycja dla dzieci, historia szybko wciąga i nie puszcza aż do zaskakującego, trochę smutnego końca.
Lektura nie tylko dla fanów kotów. Powinien po nią sięgnąć każdy, kto ma ochotę przeczytać coś innego, interesującego, aby oderwać się od szarej rzeczywistości.

Książka na prawdę rewelacyjna!! Koniec bardzo mnie wzruszył i bardzo mi było przykto że to tylko jedna część. ;( SUPER!

Wspaniała książka,nie mogłam się od niej oderwać i przeczytałam w jeden dzień. Jak dla mnie bardzo fajnie napisana. Takiego końca w życiu bym się nie spodziewała,jak dla mnie był genialny!

Książka FBI i dziewięć kocich żywotów jest rewelacyjna. Znajdują się w niej nagłe zwroty akcji i sytuacje które zaskakują. Gdy zacznie się czytać tę książkę to nie można się oderwać ani na chwilę.
Polecam kari2004.

Polecam kari2004.

• Z wymiany
  • Kryminał
  • Przeczytane 2014

Dodaj cytat z książki FBI i dziewięć kocich żywotów