Szybki Jack i krwawy gabinet

Tłumaczenie: Katarzyna Rudzka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z kotem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W.A.B.
Scarper Jack and the Bloodstained Room
978-83-7414-566-4
buschka

Wiktoriański Londyn. Dwunastoletni Jack jest pomocnikiem kominiarza, który wybawił go z rąk pierwszego, okrutnego pracodawcy. Pewnego dnia przypadkiem słyszy rozmowę dwóch osób planujących morderstwo. Dociera do niego jedynie nazwa ulicy i numer mieszkania. Próbuje zapobiec tragedii, ktoś mu jednak w tym przeszkadza... Z rąk zabójców ginie najsłynniejszy londyński przedsiębiorca. O dziwo, wszystkie drzwi i okna w domu bogacza były zamknięte. Jak więc działał sprawca? Jack z pomocą dwojga przyjaciół rozpoczyna śledztwo. Sprawa się komplikuje, gdy podejrzenie pada na ojca Jacka oraz... na niego samego. Już wkrótce trójka detektywów przekona się, że zdobyta wiedza może ich słono kosztować.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/szybki-jack-i-krwawy-gabinet/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/szybki-jack-i-krwawy-gabinet/

Tinkerbelle | 2013-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2013

Bardzo poprawna powieść dla dzieci/młodzieży. Nie porwała mnie, konstrukcja fabuły prosta, czyta się szybko, za szybko. Nie jestem odbiorcą docelowym zdecydowanie.

kamolis | 2013-12-08

W sam raz dla 11 latka.Poprawna pod każdym względem ,prosta niewymagająca fabuła.

FantasyWorld | 2014-07-31

"Wiktoriański Londyn. Dwunastoletni Jack jest pomocnikiem kominiarza. Pewnego dnia przypadkiem słyszy rozmowę o planowanym morderstwie. Zapamiętuje niektóre szczegóły planu, jednak nie może zapobiec tej zbrodni. Z rąk zabójców ginie najsłynniejszy londyński przedsiębiorca. O dziwo, wszystkie drzwi i okna w domu bogacza były zamknięte. Jak więc działał sprawca? Jack z pomocą dwojga przyjaciół rozpoczyna śledztwo. Wkrótce młodzi detektywi przekonują się, jak bardzo niebezpieczne może się dla nich okazać zdobycie pewnych informacji..."

Książkę tę wygrałam dość dawno temu w konkursie, organizowanym na blogu Iadali, ale przyznam się, że dopiero niedawno miałam okazję zabrać się za lekturę. Szczerze powiedziawszy, nie wiedziałam, czego się po tej cieniutkiej książeczce spodziewać, zwłaszcza, że kryminały to raczej nie moja bajka, mimo wszystko jednak, postanowiłam dać pozycji szansę.

Jack to chłopak, któremu nie wszystko w życiu wyszło - jego ojciec niezbyt się synem interesuje, a on...

wykrzyknik | 2014-08-27
Przeczytana: 12 września 2013

ciężkie przestępstwo. niebezpieczeństwo przy zdobywaniu informacji i niepokój

laciatymurzyn | 2016-07-31
diemarcysken | 2016-05-04