Szkoła strachu. Jeszcze nie koniec lekcji!

Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szkoła strachu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W.A.B.
The School of Fear. Class is not Dismissed!
978-83-7747-676-5
wabiki, literatura dla dzieci
jagarkar

Od pamiętnych wakacji spędzonych w Szkole Strachu minął rok i wydaje się, że Lulu, Madeleine, Theo i Garrison już doskonale radzą sobie z fobiami. Tymczasem zgodnie z umową podpisaną przez rodziców muszą spędzić za murami Summerstone kolejne lato. A tu czeka na nich nowa uczennica, Hyacintha. Dziewczynka najbardziej na świecie boi się samotności, stara się więc usilnie ze wszystkimi...

A tu czeka na nich nowa uczennica, Hyacintha. Dziewczynka najbardziej na świecie boi się samotności, stara się więc usilnie ze wszystkimi zaprzyjaźnić. Jest to dość denerwujące i nie ułatwia zadania, jakie postawiła przed uczniami pani Wellington - mają oni schwytać grasującego po szkole włamywacza. Tylko jak przejrzeć zamiary złodzieja, którego łupem padają jedynie peruki i fotografie z konkursów piękności?

Kolejna część cyklu Szkoła Strachu przenosi nas do znanego, ale wciąż zaskakującego świata, w którym rządzi nieprzewidywalna dyrektorka, a towarzyszą jej szczery do bólu Schmidty i koty wytresowane tak, aby zachowywały się naturalnie.

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2012

źródło okładki: http://wab.com.pl/?ECProduct=1403&v=_tw

Adopedia | 2015-12-19
Przeczytana: 22 maja 2014

Książka napisana trochę niepotrzebnie, bo I część była zupełnie wystarczająca. Powieść opisuje dalsze losy czwórki bohaterów. Tym razem ich zadaniem jest nakrycie włamywacza, który kradnie bardzo nietypowe rzeczy np. peruki. Ich zadanie jest trudniejsze niż przypuszczali-wymaga bowiem całkowitego zaufania względem siebie. Książka całkiem wciągająca dla osób w wieku 9-11 lat.

Gosia | 2015-03-13
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 13 marca 2015

Niesamowicie irytujący bohaterowie! Zdaję sobie sprawę, że nie jestem targetem, do którego skierowana jest książka (dzieci, nastolatkowie), lecz miałam nadzieję na więcej. Na plus lekki i swobodny język autorki. Niestety fabuła zbytnio mnie nie wciągnęła i nie mam zamiaru sięgać po inne części tego cyklu.

Demetria99 | 2015-06-11
Na półkach: Przeczytane, Na blogu
Przeczytana: 31 maja 2015

galizelle | 2012-10-14
Przeczytana: 13 października 2012

Niezmiennie podoba mi się styl pisania autorki, żywe dialogi i świetne poczucie humoru. To największe atuty tej książki. Niestety, trochę mało w niej akcji - tak jakby autorce brakowało wyobraźni i pomysłów. Spokojnie mogłaby być dłuższa o kilka rozdziałów.

Generalnie warto sięgnąć.

PrincessOlkuw | 2015-04-01

Spodobała mi się ta książka c: Tylko jej koniec trochę mnie rozczarował ;c

Karola | 2015-02-25
Przeczytana: 2014 rok

Można się z tej książki nauczyć jak zwalczać własne lęki.

Mo-Wu | 2017-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2017