Od ciemności Oświęcimia do Światłości Chrystusa

Tłumaczenie: Zofia Pająk
Wydawnictwo: eSPe
Des ténebres d'Auschwitz ala lumiere du Christ
9788374281957
oświęcim, żydzi, nawrócenie
Franciszek

Juliane Hechter-Picard została aresztowana 22 marca 1944 roku, mając dziewiętnaście lat. Była niewierzącą Żydówką, została chrześcijanką. Czy wyrzekła się judaizmu? Jej spotkanie z Chrystusem, które miało miejsce 7 grudnia 1957 roku, było nagłe, nieoczekiwane, bulwersujące. Autorka często jest zapraszana przez ludzi młodych, którzy chcą poznać jej przeżycia z obozu koncentracyjnego i posłuchać opowieści o jej spotkaniu z Chrystusem. Juliane Picard podkreśla, że można żyć bez chleba, ale nie można żyć bez miłości. To głębokie przesłanie obecne jest w niniejszej książce, dzięki czemu może ona pomóc w znalezieniu odpowiedzi na często stawiane pytanie: Czy po Oświęcimiu można wierzyć w Boga?

Sławek | 2014-10-07
pięknoWzałamaniu | 2013-04-12