Książę indyjski czyli upadek Konstantynopola

Wydawnictwo: Hachette Polska
The Prince of India
historia, bizancjum, konstantynopol
Franciszek

Piętnasty tom historycznej kolekcji Hachette ukazujący sylwetkę Konstantyna XI Paleologa.

źródło opisu: opis autorski

Nadmiernie uduchowione.
p.S. Liczyłem na coś lepszego

timbwolf3 | 2015-10-06
Przeczytana: 04 października 2015

Wydarzenia mało znanej powieści Lewisa Wallace’a “Książę indyjski” osadzone są głównie w połowie XV wieku, a momentem kulminacyjnym i zarazem zamykającym dzieło jest upadek Konstantynopola.
Tytułowy bohater jest postacią fikcyjną , można powiedzieć, fantastyczną , na kartach powieści nie poznamy jego imienia, tytułuje się księciem indyjskim i tak też jest nazywany, choć, jak sam to ujawnia, jest Zydem. Poznajemy go podczas wyprawy ( 1395) do grobowca Hirama, gdzie są ukryte bezcenne skarby króla Salomona. W księdze drugiej ( akcja przesunięta do roku 1448) zostanie wyjaśnione, że książę został ukarany przez Boga nieśmiertelnością w skutek znieważenia Chrystusa Nazarejczyka . Podczas swoich trzynastu żywotów zgromadził fortunę w postaci skarbów różnych cywilizacji, które ma rozmieszczone w licznych kryjówkach na terenie różnych kontynentów, zwiedził większość krajów świata, posiadł znajomość wielu jezyków, a także wszedł w posiadanie świętych ksiąg najważniejszych religii. Cel...