Kup teraz - 15 ofert w cenie od 4.99 zł do 33.92 zł

Ben Hur

Lewis Wallace Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC Seria: Okna powieść historyczna
Ben-Hur. A Tale of the Christ
2010-01-01
Andrzej Appel
Okna
historia religia Starożytny Rzym Jezus

Samą historię znam bardzo dobrze, bo wiele razy widziałam film z '59 roku, więc tu wiele rzeczy mnie nie zaskoczyło. Przyznać jednak muszę, że fabuła tej wyjątkowej powieści jest naprawdę niesamowita, a jej połączenie z wydarzeniami wspomnianymi w ewangeliach jest ciekawym zabiegiem.

Porządnie zarysowany świat i bohaterowie (są jednowymiarowi, znaczy albo dobrzy albo źli,...

Powieść przeczytana przeze mnie w okresie Wielkanocy. Uważam, że jest ciekawie napisana. Porusza takie zagadnienia jak miłość, nienawiść, zło,dobro, oczekiwanie, przyjaźń, zdrada. Ponad wartościowe przesłania sprawiają, że książka jest tak ciekawa dawniej jak i dzisiaj. Polecam wszystkim a szczególnie wyznawcom wartości chrześcijańskich. Teraz czas na obejrzenie filmu ;)

Ben Hur leżał w mojej szafie od 2006 roku, a czas pandemii spowodował, że postanowiłem sięgnąć po tę pozycję. Umiejętne połączenie fikcji z historycznymi faktami sprawiło, że nie mogłem oderwać się od lektury. Po pierwszych stronach szczerze wątpiłem w fakt, że wystawię najwyższą notę, ale dzieło Lewisa Wallace’a urzekło mnie dogłębnie. W większości sytuacji dokładnie...

Cudowna, rewelacyjna. Jest w niej wszystko miłość przyjaźń, nienawiść, pieniądze, rządzą władzy, zemsta, wybaczenie. Losy głównego bohatera napawają nadzieja każdego czytelnika i nie jedna łza w oku się zakręcie.

Zaskakująco sympatyczna książka stanowiąca prawdziwy miszmasz gatunkowy – to powieść historyczna, religijna i przygodowa w jednym, doprawiona odrobiną romansu. Na pewno na uwagę zasługuje umiejscowienie akcji równolegle do najbardziej popularnych wydarzeń z Biblii, przewijają się tutaj także postacie znane z Pisma Świętego. Pozytywnie zaskoczyło mnie też tempo – powieści...

Uważam, że bardziej podobał mi się oscarowy film z 1959, w której główną rolę zagrał świetny Charlton Heston. Ale i książka też jest warta przeczytania. Jeśli ktoś jest zagorzałym katolikiem czy chrześcijaninem to to będzie pozycja dla niego. Uważam, że w czasach niepokoju i smutku potrzebne są takie pokrzepiające opowieści o tym, że Bóg czuwa nad tymi, którzy w niego...

Piękna powieść epicka, której osnową jest moralność chrześcijańska. Słuchałam wiele lat temu, jednak do tej pory zachowałam tytuł w pamięci. Przeplatają się miłość, przyjaźń, zdrada, kłamstwo, nienawiść - aktualne we wszystkich czasach, ponowoczesność obejmując. Czyta Mirosław Konarowski - bardzo sugestywnie.

Książka się zestarzała i ma wartość jedynie historyczo-literacką pokazując czytelnikom jak ewoluował gatunek powieści. Obecnie taki baśniowy schemat i uproszczenia funkcjonują w młodzieżowej literaturze fantasy, dorosłego czytelnika z oczekiwaniami raczej nie zadowolą.

Dobra książka, jednak mocno przewidywalna.
Nic mnie w niej nie zaskoczyło, a szkoda. Może ocena byłaby wyższa.

Cudowna książka.

Dyskusje

1 011
  • Powieść historyczna
  • Literatura amerykańska
  • Historyczne
  • Chcę w prezencie
  • Audiobooki

Lewis Wallace Ben-Hur. Opowiadanie historyczne z czasów Jezusa Chrystusa Zobacz więcej