Rynek kapitałowy. Funkcjonowanie i metody oceny

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320816394
biznes, finanse

W książce Rynki kapitałowe Autorka przedstawiła główne zagadnienia funkcjonowania rynków kapitałowych oraz inwestowania w papiery wartościowe wraz z licznymi przykładami empirycznymi. Zaprezentowała historię papierów wartościowych i giełd, instrumenty, uczestników i strukturę rynku kapitałowego oraz relacje inwestorskie. Dużo miejsca poświęciła współczesnej teorii ryzyka inwestycyjnego, jego klasyfikacji i pomiarowi oraz globalizacji i integracji rynków kapitałowych po akcesji Polski do Unii Europejskiej. Znaczna część publikacji jest poświęcona strategii inwestowania i indeksom giełdowym oraz metodom oceny nowoczesnego zarządzania inwestycjami finansowymi. Są to analizy techniczna, fundamentalna i portfelowa stosowane w zarządzaniu aktywami różnych funduszy, banków i przedsiębiorstw.

Chaoticreader | 2016-04-11
Monika | 2014-12-12