Banki na rynkach kapitałowych

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320815657
biznes, finanse

W ostatnich latach w Polsce nastąpił wyraźny rozwój rynku kapitałowego, nasiliła się integracja i globalizacja rynków finansowych, znacznemu rozszerzeniu uległy tradycyjne obszary działalności banków. Banki coraz aktywniej wiążą swoją działalność z funkcjonowaniem krajowych i zagranicznych giełd papierów wartościowych. Należy także podkreślić ich szczególną i coraz większą rolę jako pośredników, emitentów i inwestorów na rynkach kapitałowych, co w konsekwencji implikuje rozwój polskiej bankowości inwestycyjnej. Wszystkim tym zagadnieniom poświęcona jest niniejsza praca adresowana do studentów uczelni i wydziałów ekonomicznych (specjalizacja bankowość i finanse) oraz analityków, menedżerów i inwestorów związanych z bankowością.

Chaoticreader | 2016-04-11
mmakamil | 2012-04-06