Cztery eseje o wolności

Four essays on liberty
83-01-11538-6
filozofia i etyka
AGNIESZKA

Isaiah Berlin to jeden z najwybitniejszych filozofów XX wieku i główny przedstawiciel liberalizmu. "Cztery eseje o wolności" to podstawowe dzieło tego autora. Eseje składające się na tę książkę dotyczą różnych aspektów wolności jednostki. Obejmują przemiany samego pojęcia wolności i różne znaczenia nadawane mu przez badaczy, koncepcje wolności w historii idei oraz rolę tej idei w poglądach J.S. Milla, jednego z najbardziej zagorzałych orędowników wolności. Wydanie zawiera mocno zmienioną wersję najsłynniejszego artykułu Berlina - "Dwa pojęcia wolności".

halszka31 | 2011-10-12

Liberał nad liberałami, przybliżył i obłaskawił tak u nas pogardzany i nielubiany liberalizm.Dzięki Berlinowi zrozumiałam, że jeśli ustali się pryncypia i przestrzega się ich to i liberalizm okaże się całkiem dobrą drodą nawet dla lewicowych przekonań. Prawdę mówiąc dzisiejsze życie społeczno- gospodarcze weryfikuje i stępia wszystkie ataki na ten kierunek myślenia

LUKO | 2016-01-16
Ensis | 2015-11-02