Cztery eseje o wolności

Four essays on liberty
83-01-11538-6
filozofia i etyka
AGNIESZKA

Isaiah Berlin to jeden z najwybitniejszych filozofów XX wieku i główny przedstawiciel liberalizmu. "Cztery eseje o wolności" to podstawowe dzieło tego autora. Eseje składające się na tę książkę dotyczą różnych aspektów wolności jednostki. Obejmują przemiany samego pojęcia wolności i różne znaczenia nadawane mu przez badaczy, koncepcje wolności w historii idei oraz rolę tej idei w poglądach J.S. Milla, jednego z najbardziej zagorzałych orędowników wolności. Wydanie zawiera mocno zmienioną wersję najsłynniejszego artykułu Berlina - "Dwa pojęcia wolności".

halszka31 | 2011-10-12

Liberał nad liberałami, przybliżył i obłaskawił tak u nas pogardzany i nielubiany liberalizm.Dzięki Berlinowi zrozumiałam, że jeśli ustali się pryncypia i przestrzega się ich to i liberalizm okaże się całkiem dobrą drodą nawet dla lewicowych przekonań. Prawdę mówiąc dzisiejsze życie społeczno- gospodarcze weryfikuje i stępia wszystkie ataki na ten kierunek myślenia

KATKA | 2017-01-08
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Mam zbyt mało czasu, aby przeczytać tę pozycję dogłębnie. Po drugim podejściu rezygnuję, ale nie zapominam - wrócę w mniej obciążonym czasie :)

AnnaSikorska | 2017-10-16
LUKO | 2016-01-16