Tamte dziesięć lat. Dlaczego Chruszczow musiał odejść?

Tłumaczenie: Eugeniusz Biedka
Wydawnictwo: ALFA
Те десять лет
83-7001-279-5
ZSRR, polityka, kultura, chruszczow
Stonee

Książka dziennikarza i literata, zięcia Nikity Chruszczowa, przekazuje informacje i refleksje dotyczące kulis zarówno dojścia Chruszczowa do władzy, jak i jego późniejszego odsunięcia.

michall_1985 | 2016-07-20
Przeczytana: lipiec 2016

Czytałem,czytałem i czekałem,kiedy dowiem się,"dlaczego Chruszczow musiał odejsc"...ale się nie dowiedziałem :P

Autor,z wykształcenia dziennikarz,prywatnie był zięciem Chruszczowa.Napisał biografię,w której zawarł sporo wątków autobiograficznych.Konstrukcja książki nie jest chronologiczna,tylko przyczynowo - skutkowa.Na dokładkę przeplatana wątkami autobiograficznymi,wspomnieniami autora o dawnych znajomych.Często wplata też sporo wspomnień innych ludzi,których "warto zacytowac".

Ogólnie książkę ciężko się czyta,jestem rozczarowany.Polecam zainteresowanym historią.

nina19 | 2016-02-19
Katarzyna | 2015-12-31