Tajemnice Małgosi

Wydawnictwo: Literatura
83-88484-74-5
Olena

Małgosia znajduje w starej walizce na strychu pamiętnik pisany wiele lat wcześniej przez dwie siostry, wówczas jej rówieśniczki. Postacie w nim opisane, ich sprawy i dalsze, nieznane losy, bardzo poruszają bogatą wyobraźnię Małgosi. Odnajduje ona opuszczony dom, w którym mieszkały siostry, i zaczyna jej się wydawać, że łączy ją z tym miejscem jakaś szczególna więź. Pewnego dnia w miasteczku pojawia się dziewczynka bardzo podobna do Małgosi...

Silent | 2014-01-09
Przeczytana: styczeń 2007

Przez pierwsze 3/4 książka podobała mi się bardzo - miała taki trochę niezwykły, tajemniczy klimat. Niby nie działo się nic specjalnego, ale sposób, w jaki było wszystko opisane, sprawiał, że nie mogłam oderwać się od lektury.
A potem, w ostatniej 1/4, wszystkie te niby-niezwykłe elementy zostały wyrzucone przez okno, i cały klimat znikł jak bańka mydlana.
Nie powiem, nawet dobra książka, ale zakończenie mnie zawiodło - również dlatego, że nie odpowiedziało na kilka ważnych pytań, które pojawiły się w trakcie czytania.

gosiagosia18 | 2016-03-10
Sylwia | 2015-01-04