Walcząca Warszawa

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Pamięci Pokoleń". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
6 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
piotrex

Warszawa - stolica Polski i główne centrum polskiego ruchu oporu - liczyła w chwili wybuchu wojny około 1 miliona 300 tysięcy mieszkańców. W dniu wyzwolenia była wymarłym cmentarzyskiem ruin. 600 tysięcy warszawiaków straciło życie w obozach koncentracyjnych, na skutek potwornych warunków bytowania i w walce z hitlerowskim okupantem. Po powstaniu warszawskim około pół miliona mieszkańców musiało opuścić miasto. Dziś, odbudowana stolica Polski liczy tylu mieszkańców co przed wojną. Liczne pomniki i tablice upamiętniają tragedię miasta, a górujący nad placem Teatralnym pomnik Nike stał się symbolem walczącej Warszawy.

Wydanie I

LeniwyCzłowiek | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Ciekawy opis życia Warszawy od pierwszych dni wojny obronnej w 1939r. do ostatnich dni Powstania Warszawskiego.
Lekko i przyjemnie się czytało. W sam raz na leniwą niedzielę

Piotr | 2015-02-13
Tom_mmi | 2014-07-03