Sztuka wojny dla kobiet. Genialne strategie Sun Tzu w służbie płci pięknej

Okładka książki Sztuka wojny dla kobiet. Genialne strategie Sun Tzu w służbie płci pięknej Chin-Ning Chu
Chin-Ning Chu Wydawnictwo: Onepress Seria: Onepress Power biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress Power
The Art of War for Women: Sun Tzu's Ancient Strategies and Widsom for Winning at Work
Onepress
2009-07-15
2009-07-15
Agnieszka Niżniowska
wojna strategie marketing sukces biznes

"Nadszedł czas rządów kobiet"

Rady Sun Tzu prowadzą do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów przy jak najmniejszej liczbie konfliktów. A to przecież kobieca specjalność - dążyć do rozwiązywania problemów na drodze kompromisu, tak by obie strony na tym zyskiwały. Ponadto każda ze strategii opisywanych przez tego filozofa opiera się na głębokim zrozumieniu ludzi, z którymi na co dzień mamy do czynienia. Szczególny nacisk kładzie również na Twoją wyjątkową osobowość i talenty, które są niezbędnym elementem na drodze do realizacji marzeń.

Autorka przedstawia jak My (kobiety) możemy zostać mistrzyniami strategii, niezależnie od tego, czy Naszym pragnieniem jest awansować na stanowisko dyrektora generalnego, prowadzić własną firmę, czy też być nauczycielką, maklerem, specjalistką ds. marketingu, astronautką, dobrą matką albo szczęśliwą osobą. "Sztuka wojny dla kobiet" pomoże przemienić własne wady w zalety i wytłumić niepotrzebne lęki. Pokaże także, jak wygrywać bez walki i osiągać cele, które sobie wyznaczyłyśmy.

Polecam kobietą, które pragną odnieś sukces bez łamania swojego kodeksu etycznego, chcą opanować bezcenną sztukę strategicznego myślenia i stać się bardziej innowacyjne i kreatywne.

Opanujmy strategie Sun Tzu. Zobaczmy to, czego nie widzą inni, i usłyszmy to, czego oni nie słyszą... :)

"Nadszedł czas rządów kobiet"
"Sztuka wojny dla kobiet" pokazuje nam być kobietą i po kobiecemu sięgaj szczytów w życiu osobistym i zawodowym. Oparta jest na "Sztuce wojny" Sun Tzu, która niewątpliwie uważana jest za najwybitniejszą książkę o strategii, jaką kiedykolwiek opublikowano. Również jest dziełem uniwersalnym, docenianym w każdej kulturze i na całym świecie....

Przeczytałam w ciągu jednego dnia. Bardzo ciekawe jest to, że autorka w książce wydanej w 2001 roku, stwirdza, ze Hilary Clinton zostanie! pierwszą kobietą prezydentem w Ameryce. Po prostu stawia to jako fakt dokonany! Teraz z niecierpliwoscią czekam na następne wybory w Ameryce :)

Męczyłam tę książkę długo. Prawie nic do mnie nie trafilo. Najczęściej zadawałam sobie pytanie czy ja umiem czytać ze zrozumieniem. Niby coś autorka wyjaśnia, ale bardzo pobieżnie albo tak, że nie wiadomo do końca, o co jej chodzi. Nie wiem czy to wina tłumaczenia czy czegoś innego. Pierwszy raz zdarzyło mi się chyba nic nie wynieść lub wynieść bardzo niewiele. Trudno też zaufać komuś, kto pisze, że wielu próbowało zinterpretować słowa Sun Tzu, ale nikomu się to dobrze nie udało, po czym sama je interpretuje. Mam zakładać, że też źle? :)

bardzo dobra książka dla każdego nie tylko dla kobiet. Pokazuje jak skutecznie pracować nad sobą aby osiągnąć sukces

Polecam każdej kobiecie sukcesu.

Polecam każdej kobiecie sukcesu.

• Literatura chińska
  • Psychologia