978-83-0804499-5
Snoopy

Muminki i ich przyjaciele mieszkają w dużym lecz przytulnym domu, nad którym pieczę sprawuje Mama Muminka. W łapce zawsze ma czarną torebkę, a na biodrach - pasiasty fartuszek. Smaży najsmaczniejsze naleśniki, robi najlepsze kakao i jest najmądrzejszą mamą - przynajmniej w świecie Muminków. Książeczka Mądrości Mamy Muminka, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Literackiego w 65. rocznicę...

Książeczka Mądrości Mamy Muminka, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Literackiego w 65. rocznicę powstania pierwszego opowiadania z udziałem małych skandynawskich trolli jest zbiorem najlepszych cytatów z historii wymyślanych przez Tove Jansson, bogato ilustrowanych rysunkami autorki. To wspaniały prezent pod choinkę i doskonałe uzupełnienie domowej biblioteki, wraz z pozostałymi tomami serii, zbierającymi mądrości: Muminka, Tatusia Muminka, Małej Mi, Włóczykija i Ryjka.

Jadwiga Zając | 2014-07-11

Jak na takie zbiorki głupotków, to bardzo fajna ta seria. Jeśli już ludzie muszą kupować rzeczy w rodzaju "Złotych myśli" na prezent, to niech wybierają takie :)
Najfajniejsza wypowiedź Mamy Muminka według mnie dotyczy rozbitej wazy :P Ale nie będziemy przecież spoilerować ;)

dhuode | 2015-05-07
Przeczytana: maj 2015