historyczna

( red. Rafał Wnuk ) Atlas jest wydawnictwem prezentującym zasięg i struktury organizacji konspiracyjnych oraz zbrojną aktywność polskiej partyzantki powojennej. Praca jest unikalna ze względu na szczegółowość prezentowanych treści historycznych oraz bogactwo informacji z zakresu najnowszej historii Polski. Atlas przedstawia zagadnienia do niedawna niemal nieobecne w świadomości historycznej...

( red. Rafał Wnuk )

Atlas jest wydawnictwem prezentującym zasięg i struktury organizacji konspiracyjnych oraz zbrojną aktywność polskiej partyzantki powojennej. Praca jest unikalna ze względu na szczegółowość prezentowanych treści historycznych oraz bogactwo informacji z zakresu najnowszej historii Polski. Atlas przedstawia zagadnienia do niedawna niemal nieobecne w świadomości historycznej Polaków. Były one celowo przemilczane, co wynikało z tezy, iż w 1944 roku zdecydowana większość Polaków poparła nową władzę. Tych, którzy przeciwstawiali się władzy komunistycznej, oficjalna propaganda nazywała zdrajcami , faszystowskim, reakcyjnym podziemiem , zaplutymi karłami reakcji .

Alicja | 2012-12-08
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 06 grudnia 2012

Dużo faktów, mnóstwo zdjęć. Bardzo porządnie opracowana

aur | 2013-08-21

Warto przeczytać, warto do niej sięgać, warto mieć na swojej półce.

sówka | 2015-12-23
Bauero | 2015-07-27