Druga wojna czeczeńska

Wtoraja czeczenskaja
Rosja, polityka, Czeczenia, wojna
literatura faktu
Justyna

Anna Politkowska była niezależną rosyjską dziennikarką, reporterką „Nowej Gazety”, autorką kilku książek o współczesnej Rosji. Uważana za specjalistkę od spraw czeczeńskich, wielokrotnie występowała na forum międzynarodowym - m.in. w NATO i ONZ. To jej władze rosyjskie nie wpuściły do Biesłanu, gdy chciała pomóc w negocjacjach z terrorystami. Druga wojna czeczeńska jest najważniejszym...

Druga wojna czeczeńska jest najważniejszym świadectwem wydarzeń w walczącej republice. Anna Politkowska przekonała się naocznie, że w tej wojnie nie ma zwycięzców, a cierpią zwykli ludzie: i Czeczeńcy, i Rosjanie. Korzystają na niej okrutni, skorumpowani wojskowi i czeczeńscy watażkowie, nierzadko wysługujący się rosyjskim władzom. Ważne pytanie: „Komu jest potrzebna ta wojna?”, tylko pozornie pozostaje bez odpowiedzi.

7 października 2006 roku Politkowska została zamordowana w centrum Moskwy, gdy wracała z zakupów.

źródło opisu: Znak, 2006

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,103,Druga-wojna-czeczenska

Liliana | 2011-04-23
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

Świetna książka. Polecam szczególnie tym, którzy interesują się nie tylko czubkiem własnego nosa;-) i lubią wiedzieć o rzeczach, o których się nie mówi.

coopernikus | 2012-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2010