Dziecię Kot

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
historyczna

Pełna uroku książeczka Béatrix Beck ma już ponad 30 milionów przyjaciół na świecie. Skąd takie powodzenie opowiastki o niezwykłej przyjaźni emerytowanej nauczycielki z kotkąa Bo przecież w scenerii

Urmurmina | 2014-04-25

Po pierwsze - okładka myląca (sugeruje, że młoda bohaterka będzie zachowywać się jak kot, a nie że kot jak dziecko). Po drugie - bardzo ciężko zrozumieć (a przynajmniej mi się nie udało) o co właściwie chodzi w tej książce, bo właściwie tam nic się nie dzieje. Z trudem przebrnęłam do końca, zawiodłam się na tej książce jak jeszcze nigdy na żadnej... Może to fakt, że miałam całkowicie przeciwne oczekiwania tak mnie rozczarował, bo ogólnie opowieść nie jest oceniania najgorzej. Ale osobiście dla mnie - tragedia po całości...

Emil Pietras | 2015-05-22
Przeczytana: 21 maja 2015

Urocza opowieść o samotności, macierzyństwie, z nutką refleksji posthumanistycznej. Zaletą książki Beatrix Beck jest nienachalna mądrość, wynikająca z obserwacji świata wnikliwej i czujnej. A właściwie czułej, tak czułej, jak cała powieść. Smaczkiem są tu porozrzucane aluzje literackie, których odkrycie tylko powiększa przyjemność obcowania z tą "życiową mądrością", jeśli coś takiego w ogóle istnieje.

Mcdulka | 2012-09-30
Przeczytana: 31 sierpnia 2012

bardzo przyjemna ksiazeczka
sama nie jestem posiadaczka kota i nigdy nie bylam, ale mam wewnetrzne przeczucie, ze posiadaczom kotow wszelkiej masci moze sprawic ogromna przyjemnosc i radosc

Mirek Dobrowolski | 2012-04-09

Lubię taki ponury humor, jakiego sporo tutaj można uświadczyć.

cynaderki | 2012-12-02

Bez mruczenia.