Pawilon małych drapieżców

Wydawnictwo: Bonobo
historyczna

Bohaterką &Pawilonu małych drapieżców& jest piękna, nadwrażliwa i niepokorna dziewczyna zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości i niezbyt szczęśliwa w życiu. Po wyjeździe męża na zagraniczne

MagiaZapisanychSłów | 2016-04-27

Wspaniała historia,niebanalny sposób opisywania rzeczywistości.Pani Krystyna to jedna z najlepszych polskich pisarek.Książkę polecam,nie tylko kobietom.Nie będę się bawić w recenzje,zachęcam do przeczytania tej i innych powieści tej autorki :)

| 2013-11-02

Nie wiem, jak teraz oceniłabym tę książkę, ale kiedyś bardzo mi się podobała.

Anna | 2014-07-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 lipca 2014

Luty, mokry, brudny. Stałam na stacji PKP Ochota i czekałam na pociąg do domu. Wracałam zmęczona ze studiów podyplomowych. Na stoisku z tanimi gazetami odkryłam właśnie tą książkę. Cena była kusząca, kupiłam. Usiadłam na ławce, w butach chlupała woda i zaczęłam czytać.

"Pawilon małych drapieżców" był pierwszą powieścią Krystyny Kofty po którą sięgnęłam. O samej zresztą twórczości Kofty, aż wstyd się przyznać pojęcia nie miałam. Nic gorszego w tamtym momencie nie mogłam sobie zrobić. "Pawilon" po powrocie do domu odłożyłam z niesmakiem na półkę. Skończyłam dopiero dzisiaj. Książka dołuje, główna bohaterka denerwuje do tego stopnia, że miałam ochotę zdzielić ją książką przez łeb. Historia mnie nie porwała. Jedynym plusem jest ciekawy styl Kofty i za to właśnie 3 gwiazdki.

Nie polecam. Chyba, że ktoś ma skłonności masochistyczne i pragnie nabawić się depresji. Książka pomaga wszystko widzieć w ciemnych barwach.

Krzysia | 2017-04-21
Psychodela | 2016-12-07