Pawilon małych drapieżców

Okładka książki Pawilon małych drapieżców Krystyna Kofta
Okładka książki Pawilon małych drapieżców
Krystyna Kofta Wydawnictwo: Bonobo powieść historyczna
powieść historyczna
Bonobo
2007-01-01
1988-01-01

Wspaniała historia,niebanalny sposób opisywania rzeczywistości.Pani Krystyna to jedna z najlepszych polskich pisarek.Książkę polecam,nie tylko kobietom.Nie będę się bawić w recenzje,zachęcam do przeczytania tej i innych powieści tej autorki :)

Luty, mokry, brudny. Stałam na stacji PKP Ochota i czekałam na pociąg do domu. Wracałam zmęczona ze studiów podyplomowych. Na stoisku z tanimi gazetami odkryłam właśnie tą książkę. Cena była kusząca, kupiłam. Usiadłam na ławce, w butach chlupała woda i zaczęłam czytać.

"Pawilon małych drapieżców" był pierwszą powieścią Krystyny Kofty po którą sięgnęłam. O samej zresztą twórczości Kofty, aż wstyd się przyznać pojęcia nie miałam. Nic gorszego w tamtym momencie nie mogłam sobie zrobić. "Pawilon" po powrocie do domu odłożyłam z niesmakiem na półkę. Skończyłam dopiero dzisiaj. Książka dołuje, główna bohaterka denerwuje do tego stopnia, że miałam ochotę zdzielić ją książką przez łeb. Historia mnie nie porwała. Jedynym plusem jest ciekawy styl Kofty i za to właśnie 3 gwiazdki.

Nie polecam. Chyba, że ktoś ma skłonności masochistyczne i pragnie nabawić się depresji. Książka pomaga wszystko widzieć w ciemnych barwach.

Bardzo wciągające i z niesamowitym nastrojem.

Bardzo wciągające i z niesamowitym nastrojem.

• Biblioteka
  • Kupione/otrzymane przed 2013
  • Przeczytane dawno temu
  • Studia i lektury szkolne
  • Polskie

Dodaj cytat z książki Pawilon małych drapieżców