Death Note #7: Zero

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
デスノート (Desu Nôto)
komiksy
kamil

Grupie dochodzeniowej udaje się otoczyć kirę z Yotsuby. Czy Lightowi uda się odzyskać notes? Czy plan, który uknuł jeszcze przed aresztowaniem, zakończy się powodzeniem!? Już wkrótce wydarzy się coś, co zmieni bieg całej historii!

źródło opisu: JPF, 2008

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

WisemantheWise | 2018-01-28

Mój "wielki" powrót do Death Note'a po półrocznej przerwie, kiedy zatrzymałem się w połowie serii. I jest to naprawdę "wejście smoka" ponieważ w tomie siódmym wydarza się bardzo wiele zdarzeń ważnych dla fabuły. SPOILER - pierwsza bitwa wygrana dla Lighta, tak cwanego i przepełnionego chorymi wizjami, że zdolnego do pozbycia się każdej przeszkody na drodze do realizacji "planu zbawienia". Czy jednak poradzi sobie z nowymi przeciwnikami, chcącymi powstrzymać "Kirę" w ramach pomszczenia L'a? Historia robi się coraz bardziej wciągająca, mimo gigantycznych ilości tekstów w dymkach.

AisogHIStory | 2017-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2017

Najlepszy i najbardziej wstrząsający tom do tej pory.
Odpada kilka postaci ( trochę szkoda ) i dochodzi kilka nowych, dzięki którym historia dalej się ciągnie - w końcu Kira dalej nie został złapany.
Jak inne tomy czytałam z przerwami, tak ten pochłonęłam za jednym razem.
Już nie mogę się doczekać, kiedy będę miała okazję przeczytać kolejny i dowiedzieć się jak skończy się ta historia.

Marta Pluskota | 2016-12-25
Na półkach: Przeczytane, Death Note, Manga
Przeczytana: 30 grudnia 2016

.... brak słów.

Rasia | 2016-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Ta część rzeczywiście wnosi bardzo wiele do fabuły, ale w taki nieprzesadny sposób. Podoba mi się fakt, że Light wreszcie zrzuca tę maskę pozorności, sam przed sobą przyznaje, że zabijanie weszło mu w nawyk, nie ma już ku niemu takich oporów jak z początku - i to już nie tylko wobec przestępców, a każdego, kto wejdzie mu w drogę. Sprawy przybrały ciekawy obrót i chyba dzięki temu "Zero" oceniam tak pozytywnie. Pojawiła się jednak jedna rzecz, która w moich oczach jawiło się jako usterka - mijają lata, siostra Lighta wyrosła już niemalże na kobietę, a reszta bohaterów nie zmienia się ani ociupinkę :) Troszkę zdało mi się to zabawne, ale to drobne potknięcie równoważy się z tym, że postacie zaczynają się mocniej różnicować.
Polecam, seria wciąż trzyma swój poziom.

Villiana | 2016-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2016

Kiedy już powoli traciłam zainteresowanie tą serią, wreszcie zadziało się i wydarzyło się coś na co czekałam i co sprawiło, że nie mogłam odłożyć tomu, dopóki go nie skończę.

A w tej części dzieje się naprawdę sporo, owszem, jest gadanina, sporo tekstu, ale jest akcja, akcja i jeszcze raz akcja, która wciąga i trzyma w napięciu. Jest też zwrot, w który nie mogłam uwierzyć! Nie sądziłam, że coś takiego się stanie przed końcem całej serii. Nie wiem jeszcze, czy jest to wydarzenie na plus czy na minus, to się dopiero okaże i w sumie ciężko mi pojąć to, co zobaczyłam. Mam wiele sprzecznych emocji, część mnie ma chęć krzyczeć „nie, nie, nie”, a część jest zafascynowana tym, co może się dalej wydarzyć.

Ciężko tu napisać cokolwiek o treści, żeby nie spoilerować, więc chyba na opisaniu mojego szoku poprzestanę.

Klaudia | 2015-01-19
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Light to padalec! - ujmując jak najłagodniej! L [*]

Yasamen | 2014-07-31

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak on mógł zginąc!? Cały czas liczyłam że to jakaś pomyłka, bo to przecież L! Ten wspaniały i niepokonany L! Teraz już nie mam ochoty czytac kolejnych części, bo co to za Death Note bez L...

InsaneMind | 2014-06-19

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W tym tomie dozacie szoku tak wielkiego, że o mało co nie umrzecie na zawał serca! (Dla osób o słabych nerwach i wrażliwej osobowości jest to poważne ostrzeżenie)

Wątpliwości, zaskoczenie, niedowierzanie, smutny oraz mocno zaskakujący koniec.
I to wszystko na jednej karcie tomu.

Spełnił sie cel Lighta.

Rem dokonała wyboru.

Do gry wkracza kolejny przeciwnik Kiry.

L przekonał się o podwójnej toższmości Lighta.

Jak to się zakończy...? Przekonacie się na końcu tego tomu!
___________________________

Nie wiedziałem jak to wyrazić jasno i przejrzyście więc podałem Wam kilka linijek zagadek i niepewności. Co bystrzejsi się domyślą o co chodzi więc zaznaczam to jako spoiler.

Nie mogę się doczekać następnych tomów!

AmyColl | 2013-12-03
Na półkach: Przeczytane, Manga, 2013
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Jedni kochają koty, inni czekoladę a niektórzy nawet techno! Ale moje serce i tak za na zawsze będzie należeć do L'a

Cześć niezwykle zaskakująca i z szybką akcją.

Czytelnicy o słabych nerwach proszeni są o czytanie mangi w towarzystwie osób 2. by w razie czego miał kto udzielić im pierwszej pomocy :D

atom | 2011-11-27

mello.