Death Note 7: Zero

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Desu nōto
komiksy
kamil

Grupie dochodzeniowej udaje się otoczyć kirę z Yotsuby. Czy Lightowi uda się odzyskać notes? Czy plan, który uknuł jeszcze przed aresztowaniem, zakończy się powodzeniem!?
Już wkrótce wydarzy się coś, co zmieni bieg całej historii!

źródło opisu: JPF, 2008

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Villiana | 2016-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2016

Kiedy już powoli traciłam zainteresowanie tą serią, wreszcie zadziało się i wydarzyło się coś na co czekałam i co sprawiło, że nie mogłam odłożyć tomu, dopóki go nie skończę.

A w tej części dzieje się naprawdę sporo, owszem, jest gadanina, sporo tekstu, ale jest akcja, akcja i jeszcze raz akcja, która wciąga i trzyma w napięciu. Jest też zwrot, w który nie mogłam uwierzyć! Nie sądziłam, że coś takiego się stanie przed końcem całej serii. Nie wiem jeszcze, czy jest to wydarzenie na plus czy na minus, to się dopiero okaże i w sumie ciężko mi pojąć to, co zobaczyłam. Mam wiele sprzecznych emocji, część mnie ma chęć krzyczeć „nie, nie, nie”, a część jest zafascynowana tym, co może się dalej wydarzyć.

Ciężko tu napisać cokolwiek o treści, żeby nie spoilerować, więc chyba na opisaniu mojego szoku poprzestanę.

książek: 1965
AmyColl | 2013-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Jedni kochają koty, inni czekoladę a niektórzy nawet techno! Ale moje serce i tak za na zawsze będzie należeć do L'a

Cześć niezwykle zaskakująca i z szybką akcją.

Czytelnicy o słabych nerwach proszeni są o czytanie mangi w towarzystwie osób 2. by w razie czego miał kto udzielić im pierwszej pomocy :D

Canis | 2014-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2014
InsaneMind | 2014-06-19

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W tym tomie dozacie szoku tak wielkiego, że o mało co nie umrzecie na zawał serca! (Dla osób o słabych nerwach i wrażliwej osobowości jest to poważne ostrzeżenie)

Wątpliwości, zaskoczenie, niedowierzanie, smutny oraz mocno zaskakujący koniec.
I to wszystko na jednej karcie tomu.

Spełnił sie cel Lighta.

Rem dokonała wyboru.

Do gry wkracza kolejny przeciwnik Kiry.

L przekonał się o podwójnej toższmości Lighta.

Jak to się zakończy...? Przekonacie się na końcu tego tomu!
___________________________

Nie wiedziałem jak to wyrazić jasno i przejrzyście więc podałem Wam kilka linijek zagadek i niepewności. Co bystrzejsi się domyślą o co chodzi więc zaznaczam to jako spoiler.

Nie mogę się doczekać następnych tomów!

Klaudia | 2015-01-19
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Light to padalec! - ujmując jak najłagodniej! L [*]

Yasamen | 2014-07-31

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak on mógł zginąc!? Cały czas liczyłam że to jakaś pomyłka, bo to przecież L! Ten wspaniały i niepokonany L! Teraz już nie mam ochoty czytac kolejnych części, bo co to za Death Note bez L...

atom | 2011-11-27

mello.

Rasia | 2016-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Ta część rzeczywiście wnosi bardzo wiele do fabuły, ale w taki nieprzesadny sposób. Podoba mi się fakt, że Light wreszcie zrzuca tę maskę pozorności, sam przed sobą przyznaje, że zabijanie weszło mu w nawyk, nie ma już ku niemu takich oporów jak z początku - i to już nie tylko wobec przestępców, a każdego, kto wejdzie mu w drogę. Sprawy przybrały ciekawy obrót i chyba dzięki temu "Zero" oceniam tak pozytywnie. Pojawiła się jednak jedna rzecz, która w moich oczach jawiło się jako usterka - mijają lata, siostra Lighta wyrosła już niemalże na kobietę, a reszta bohaterów nie zmienia się ani ociupinkę :) Troszkę zdało mi się to zabawne, ale to drobne potknięcie równoważy się z tym, że postacie zaczynają się mocniej różnicować.
Polecam, seria wciąż trzyma swój poziom.

Heroine | 2015-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

Po tym tomiku kotłuje się w mnie tyle emocji, że aż strach cokolwiek pisać, żeby przypadkiem nie zaspojlerować. Dlatego powiem jedno - spodziewajcie się olbrzymich emocji i szybkiej akcji. Wydawałoby się, że wszystko powinno się uspokoić... Ale nie, "Death Note" nie pozwala nam odetchnąć! Tomik świetny, jak i pozostałe.

OCENA: 10/10

Jaina | 2016-11-29