Death Note #7: Zero

Okładka książki Death Note #7: Zero
Takeshi ObataTsugumi Ohba Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Death Note (tom 7) Seria: Death Note komiksy
komiksy
2008-11-01
Data 1. wydania:
2006-09-05
Paweł Dybała
akcja dramat tajemnica psychologiczny siły nadprzyrodzone shounen manga

Okładka książki Death Note Special One-Shot Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Ocena 10,0
Death Note Spe... Takeshi Obata, Tsug...
Okładka książki Bakuman #20 Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Ocena 7,3
Bakuman #20 Takeshi Obata, Tsug...
Okładka książki Bakuman #19 Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Ocena 7,2
Bakuman #19 Takeshi Obata, Tsug...
Okładka książki Bakuman #18 Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Ocena 7,1
Bakuman #18 Takeshi Obata, Tsug...

Niestety na tym tomie kończy się prawdziwy death note, reszta tomów nie powinna już powstać. Moim zdaniem śmierć L w anime była pokazana dużo lepiej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Moim zdaniem na tym tomie Death Note powinien się skończyć. W związku z tym co się stało - lecz nie mogę napisać co - uważam, że dalsze ciągnięcie serii jest zupełnie zbędne. Teraz zaczyna to przybierać formę tasiemca - ciągnąć żeby tylko mieć widownię. I wielu na pewno z ciekawości będzie czytało dalej. Ale dla mnie to bez sensu.

Duży plus za akcje i genialny pomysł Lighta na to by zwodzić i zmylić całą grupę dochodzeniową. Pojawienie się Neara i cała ta sprawa z porwaniem - kompletnie bez sensu. Najgorzej, kiedy autorzy nie wiedzą kiedy skończyć..

Duży plus za akcje i genialny pomysł...

Mój "wielki" powrót do Death Note'a po półrocznej przerwie, kiedy zatrzymałem się w połowie serii. I jest to naprawdę "wejście smoka" ponieważ w tomie siódmym wydarza się bardzo wiele zdarzeń ważnych dla fabuły. SPOILER - pierwsza bitwa wygrana dla Lighta, tak cwanego i przepełnionego chorymi wizjami, że zdolnego do pozbycia się każdej przeszkody na drodze do realizacji "planu zbawienia". Czy jednak poradzi sobie z nowymi przeciwnikami, chcącymi powstrzymać "Kirę" w ramach pomszczenia L'a? Historia robi się coraz bardziej wciągająca, mimo gigantycznych ilości tekstów w dymkach.

Ta część rzeczywiście wnosi bardzo wiele do fabuły, ale w taki nieprzesadny sposób. Podoba mi się fakt, że Light wreszcie zrzuca tę maskę pozorności, sam przed sobą przyznaje, że zabijanie weszło mu w nawyk, nie ma już ku niemu takich oporów jak z początku - i to już nie tylko wobec przestępców, a każdego, kto wejdzie mu w drogę. Sprawy przybrały ciekawy obrót i chyba dzięki temu "Zero" oceniam tak pozytywnie. Pojawiła się jednak jedna rzecz, która w moich oczach jawiło się jako usterka - mijają lata, siostra Lighta wyrosła już niemalże na kobietę, a reszta bohaterów nie zmienia się ani ociupinkę :) Troszkę zdało mi się to zabawne, ale to drobne potknięcie równoważy się z tym, że postacie zaczynają się mocniej różnicować.
Polecam, seria wciąż trzyma swój poziom.

Kiedy już powoli traciłam zainteresowanie tą serią, wreszcie zadziało się i wydarzyło się coś na co czekałam i co sprawiło, że nie mogłam odłożyć tomu, dopóki go nie skończę.

A w tej części dzieje się naprawdę sporo, owszem, jest gadanina, sporo tekstu, ale jest akcja, akcja i jeszcze raz akcja, która wciąga i trzyma w napięciu. Jest też zwrot, w który nie mogłam uwierzyć! Nie sądziłam, że coś takiego się stanie przed końcem całej serii. Nie wiem jeszcze, czy jest to wydarzenie na plus czy na minus, to się dopiero okaże i w sumie ciężko mi pojąć to, co zobaczyłam. Mam wiele sprzecznych emocji, część mnie ma chęć krzyczeć „nie, nie, nie”, a część jest zafascynowana tym, co może się dalej wydarzyć.

Ciężko tu napisać cokolwiek o treści, żeby nie spoilerować, więc chyba na opisaniu mojego szoku poprzestanę.

Jak on mógł zginąc!? Cały czas liczyłam że to jakaś pomyłka, bo to przecież L! Ten wspaniały i niepokonany L! Teraz już nie mam ochoty czytac kolejnych części, bo co to za Death Note bez L...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W tym tomie dozacie szoku tak wielkiego, że o mało co nie umrzecie na zawał serca! (Dla osób o słabych nerwach i wrażliwej osobowości jest to poważne ostrzeżenie)

Wątpliwości, zaskoczenie, niedowierzanie, smutny oraz mocno zaskakujący koniec.
I to wszystko na jednej karcie tomu.

Spełnił sie cel Lighta.

Rem dokonała wyboru.

Do gry wkracza kolejny przeciwnik Kiry.

L przekonał się o podwójnej toższmości Lighta.

Jak to się zakończy...? Przekonacie się na końcu tego tomu!
___________________________

Nie wiedziałem jak to wyrazić jasno i przejrzyście więc podałem Wam kilka linijek zagadek i niepewności. Co bystrzejsi się domyślą o co chodzi więc zaznaczam to jako spoiler.

Nie mogę się doczekać następnych tomów!

Wątpliwości, zaskoczenie, niedowierzanie, smutny oraz mocno zaskakujący koniec.
I to wszystko na jednej karcie tomu.

Spełnił sie cel Lighta.

Rem dokonała wyboru.

Do gry wkracza kolejny przeciwnik Kiry.

L...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to