Death Note 5: Pustka

Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Desu nōto
komiksy
kamil

Po aresztowaniu Misy Light zwraca się do L’a z prośbą, by jego również zamknął w celi i poddał obserwacji, zaśwkrótce potem... zrzeka się praw do death note’a! Czy to kolejny element jego planu...? Co w takim razie oznacza ponowne pojawienie się kiry...!?

źródło opisu: JPF, 2008

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Villiana | 2015-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Do tej pory byłam szczerze zachwycona tą serią. Niestety w tej części mój entuzjazm znacznie osłabł.

Całość była ciekawa i główny wątek był interesujący, ale generalnie wszystko było przegadane i pierwsza połowa mangi dłużyła mi się - gadanina, gadanina, akcji prawie zero. Pod koniec manga nabiera tempa i robi się interesująco. Cieszę się że akcja zmienia się i nie jest to już tylko i wyłącznie starcie Kiry z L'em.

Cóż... mam nadzieję, że w kolejnych częściach będzie ciekawiej niż tutaj. Szczerze na to liczę. I czekam na Ryuka.

Canis | 2014-07-03
Przeczytana: 01 lipca 2014
Rasia | 2015-09-30
Przeczytana: 30 września 2015

Spodziewałam się, że piąta część serii będzie znacznie gorsza. Rzeczywiście trochę odstawała od tych, z którymi miałam styczność do tej pory, ale nie rozczarowała mnie zbytnio. Mam jednak wrażenie, że wkradło się w historię kilka błędów logicznych, a wątek Yotsuby pojawił się znikąd, ale ogólnie rzecz biorąc nie jest źle. Akcja trochę zwolniła i w tej części właściwie nie dzieje się zbyt wiele istotnych rzeczy. Rola Lighta i Misy stanowczo się zmniejsza, ale mam nadzieję, że to się zmieni i kolejna manga nie okaże się jeszcze mniej spójna.
W dalszym ciągu polecam.

InsaneMind | 2014-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Temu tomowi daję gwiazdkę mniej ponieważ w pewnym momencie moja ciekawość straciła na mocy. Lecz decyzja Lighta zaskoczy nawet człowieka z IQ 290 (!), który pracował w MI6 na stanowisku szefa wydziału. Byłem bardziej zaszokowany niż gdy dowiedziałem się, że jest dwóch "Kirów" w trzecim tomie.

Klaudia | 2015-01-19
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Sama nie wiem co miał namyśli Lawliet gdy powiedział do Lighta iż był jego pierwszym przyjacielem. Aż się łezka zakręciła w oku <3

AisogHIStory | 2016-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2016

Całkiem niezła, ale odstaje od poprzednich części.
Głównie szukanie Kiry, tylko brak tu już błyskotliwej walki między L i Lightem.
Co prawda coś się dzieje, ale to jest ten moment w serii w którym akcja powoli zwalnia, bo wiadomo kto zrezygnował na chwilę z notatnika.
Co prawda morderstwa nie ustają, L dalej ma nad czym główkować.
Plusik za to, że jest więcej o Matsudzie, bo aż mi żal go było.
Czekajmy co dalej. Na pewno na tym tomie nie skończę.

Heroine | 2015-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2015

Cóż, w tym tomie akcja nieco się zmienia. Mam wrażenie, że nieco zwolniła. Nie zmienia to jednak faktu, że dalej czytam serię z zapartym tchem. Po tym, co wydarzyło się w tym tomiku naprawdę chcę wiedzieć, co będzie się działo w następnym. Aż ciężko napisać, co człowiek o tym myśli, aby nie spojlerować. Jednak pewne jest to, że jest to kolejna świetna część "Death Note'a".

OCENA: 10/10

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta część podoba mi się nieco mniej niż poprzednie. Ten "nowy" Light jakoś do mnie nie przemawia...

Justify | 2010-10-17

Manga naprawdę porywa, jest ciekawa i tak niesamowita, że wciągnęła mnie jak żadna inna. Gorąco polecam.

Turmaline | 2016-11-11