Zawód: KORESPONDENT

Wydawnictwo: Branta
6 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historyczna

Książka zawód: korespondent to napisana świetnym językiem autobiografia dziennikarska. Wspomnienia z dzieciństwa w formie kompozycyjnie zamkniętych obrazków, młodość w trudnych czasach powojennych, początki pracy dziennikarskiej oraz niesłychanie aktywne życie zawodowe opisane w niezwykle interesujący sposób, pełen humoru i wyrafinowanej autoironii a sprawia, że nie sposób oderwać od lektury.FRAGM

Artur Schodziński | 2013-12-05
Na półkach: Przeczytane, 2013

Zachwyciła mnie ta książka. Bogate w doświadczenia życie -świetnie opisane!

marcinb | 2012-09-30
Przeczytana: 30 września 2012

Ci, którzy często sięgają po autobiografie, wspomnienia, relacje etc. na pewno wiedzą doskonale, że można zupełnie zepsuć, spłaszczyć i znijaczyć ciekawą, prawdziwą historię zupełną nieumiejętnością opowiadania, żenującą nieliterackością. Mirosław Ikonowicz na pewno nie ma takiego problemu. Te świetnie zachowane i precyzyjnie przywołane wspomnienia czyta się szybko, lekko i z przyjemnością, raz po raz kręcąc głową z niedowierzaniem nad niezwykłością i bogactwem biografii tego byłego zagranicznego korespondenta PAP. Książka obfituje w opisy sytuacji groznych i niezwykłych, jak i w masę anegdot - począwszy od wojennego dzieciństwa autora na Kresach i repatriację, przez bardzo wczesne wejście w branżę reporterską dla potrzeb powojennej prasy, po relacje z pracy na placówkach w Hiszpanii, Portugalii, na Kubie - zawsze w najgorętszych politycznie momentach - i w końcu znowu w rodzinnym Wilnie w czasie wybijania się Litwy na niepodległość. To zapis arcyciekawego, niewyobrażalnie...

Felzmann | 2016-03-07
Przeczytana: 20 lipca 2016