Warsztat doradcy zawodu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
830112265X
Kamulka84

Książka stanowi próbę odpowiedzi na zasadnicze pytania związane z pracą doradcy: kto i w jakim zakresie pomaga, komu udzielana jest pomoc, jak pomagać. Słowo "warsztat" jest rozumiany nie tylko jako narzędzie i forma pracy, ale także jako cały kontekst edukacyjny, społeczny, gospodarczy, który określa pracę doradcy zawodu. Aby doradca był sprawny, potrzebna jest mu bowiem ogólna wiedza, znajomość teoretycznych refleksji nad wyborem zawodu i pomocy w tym wyborze, a także znajomość narzędzi i sposobów ich stosowania. Dołączony do książki aneks zawiera: opis zawodu doradcy, zestawienie organizacji i poradnictwa zawodowego w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, kartę służącą nauczycielowi do określania życzeń zawodowych uczniów, wzór nowego życiorysu, ankietę wyboru zawodu, wskazówki dla rodziców, wzór zeszytu zawodoznawczego.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kamulka84 | 2010-08-14