Mapy myśli: Notuj! Myśl! Zapamiętuj! Rewolucyjna metoda nauki i kreatywności

Wydawnictwo: Aha!
Buzan Bites: Mind Mapping. Kick-start Your Creativity and Transform Your Life
samodoskonalenie, poradnik,
poradniki

Czy chcesz: Zapamiętywać więcej informacji z podręczników, wykładów, zebrań? Szybciej utrwalać poznaną wiedzę? Robić skuteczne powtórki materiału przed egzaminami? Wpadać na więcej pomysłów i rozwiązań? Płynniej wygaszać wykłady i prezentacje? Podejmować trafniejsze decyzje osobiste i zawodowe? Skutecznie prowadzić zebrania i pracę grupową? Dowiedzieć się czegoś o sobie samym? Mapy myśli są...

Czy chcesz:
Zapamiętywać więcej informacji z podręczników,
wykładów, zebrań?
Szybciej utrwalać poznaną wiedzę?
Robić skuteczne powtórki materiału przed egzaminami?
Wpadać na więcej pomysłów i rozwiązań?
Płynniej wygaszać wykłady i prezentacje?
Podejmować trafniejsze decyzje osobiste i zawodowe?
Skutecznie prowadzić zebrania i pracę grupową?
Dowiedzieć się czegoś o sobie samym?
Mapy myśli są wyjątkową metodą pisania, która pozwala na większą kreatywność i swobodę oraz dociera do sedna zagadnień, nie przesłaniając ich nadmiarem słów.

Ewusia Paliga | 2016-11-13

Tony Buzan to sprytny pan, który z prostej metody notowania, czyli właśnie mapy myśli (żeby nie było - ona rzeczywiście jest genialna w swej prostocie), którą dałoby się opisać na karte A4 albo nawet A5, kurdę na serwetce, na której Rowling pisała fragment Pottera... Na papierku wielkości naparstka albo ziarnka maku. Tymczasem szanowny pan Buzan zrobił z tego całą jedną gałąź światowego marketingu. I to wszystko, co piszę, to prawda jest. Kupować jego książek chyba nie warto, ale idea jest wspaniała i rzeczywiście pomaga kreatywnie zapamiętywać materiał, zamiast linijka po linijce przepisywać podręcznik. Zresztą jestem pewna, że jest znana od czasów sprzed Chrystusa, tylko Buzan ją oprawił w ładny papier i tyle.

Robert | 2012-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2012

Doskonała pozycja dla początkujących - od podstaw (ale bez przesady) najważniejsze elementy i kilka nietrudnych ćwiczeń. Zdecydowanie godne polecenia!

Natala | 2015-05-30
Przeczytana: 30 maja 2015

Krótka książeczka wprowadzająca w temat Map Myśli. Dla mnie trochę za krótka. Chciałam wykorzystać ją do nauki do egzaminów ale nadal mam za mało wskazówek jak to zrobić. Planowanie za pomocą Map wydaje mi się bardzo interesujące i myślę, że faktycznie może pomóc w realizacji celów, na pewno to wypróbuję. Książka zachęca do używania akcentów, znaczników, kolorów, skojarzeń oraz wielkich liter, myślę, że dobrym pomysłem jest korzystanie z tego też w normalnych notatkach. Przydatna książeczka ale dla mnie trochę za krótka. Pisana przyjemny językiem. Na początek może być ale czuję niedosyt informacji:)

Wojciech | 2013-04-23
Przeczytana: kwiecień 2013

Czas porządkować informacje według naturalnych zdolności. Mapy myśli to krok w stronę wspomagania pamięci. Warto się pomęczyć i nauczyć się jak to się robi.

Agnieszka | 2014-02-13
Na półkach: Przeczytane, 2014 rok
Przeczytana: 03 lutego 2014

Dla początkujących będzie pomocna. Ja nic nowego się z niej nie dowiedziałam.

Eleusturia | 2016-11-08
Majlena | 2016-10-14