Miłością uzdrowieni

Tłumaczenie: Magdalena Jędrzejak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romanse Classic, Marzenia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pol-Nordica
Borrowed Dreams
8372641994
miłość, powieść
zgrzewa

Millicent Wentworth, młoda wdowa, musi znaleźć sposób, by spłacić zaciągnięte przez męża długi i wynagrodzić krzywdy czarnym niewolnikom, których bezwzględnie wykorzystywał na swoich plantacjach w Indiach Zachodnich. Jedyną jej nadzieją jest małżeństwo z niezwykle bogatym lordem Aytoun, który po tragicznym wypadku stał się kaleką. Owo małżeństwo – tylko z nazwy – aranżuje matka lorda: pragnie w ten sposób zapewnić opiekę synowi i jednocześnie pomóc znanej ze swej szlachetności kobiecie. Pod troskliwą opieką żony lord zaczyna odzyskiwać siły. Zaczynają się także goić rany w jego duszy. Zgorzkniały kaleka okazuje się wspaniałym mężczyzną, dzięki któremu Millicent dopiero teraz się dowie, czym jest prawdziwa miłość.

kaktusowaona71 | 2017-10-28
Przeczytana: 27 października 2017

Ciężko było mi ocenić tą książkę....
Z jednej strony, otrzymałam w tej powieści bohatera , który zawsze jest wysoko przeze mnie ceniony.. czyli postać nieidealną.., przez co łatwo się z kimś takim identyfikować i uwierzyć w jego realność - Z drugiej strony, bohaterka chyba dla kontrastu, została skrajnie wyidealizowana. Żadnej, najmniejszej wady, serce na dłoni i w kaloszach do nieba.. Taka druga Matka Teresa, tylko doskonalsza.
Z jednej strony, niby jakaś tam intryga jest, ale z drugiej, jakieś to wszystko takie statyczne i mało wyraziste. Żadnej w tym ikry, żadnej podniety czy adrenaliny choćby w śladowych ilościach. Nie było ani jednej chwili w której żwawiej zabiłoby mi z niepokoju, czy ekscytacji serce.
Ku mojemu żalowi, pominięto tu również element który niepostrzeżenie zaczęłam postrzegać, jako nieodzowną część składową historii z tego gatunku, czyli sceny intymne. Tu ten temat został pominięty całkowitym milczeniem. Ledwie co, ze dwa razy bąknięto coś o upojnej nocy – i...

Martoonia | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Czy miłość może czynić cuda??? czy to wielkie uczucie w połączeniu z cierpliwością, stanowością i trochę z zawziętością potrafi odmienić całe nasze życie??? trzeba przeczytać, żeby się przekonać :) przyjemna, lekka historia na zimowe wieczory

kotekv88 | 2014-09-11
Przeczytana: 11 września 2014

Wyjątkowa książka, pięknie napisana. Miłość przezwycięży wszystko ;-)

Magdalena | 2013-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2013

Naprawdę wartościowe romansidło, rozbudowane wątki i ciekawi bohaterowie. No i oczywiście w głównej roli miłość. Bardzo przyjemnie się czytało. Aha no i Gibbs był rewelacyjny.

emerytka19 | 2017-12-03
janina_nowak | 2017-10-21