Dziennik cwaniaczka

Cykl: Dziennik cwaniaczka (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
tłumaczenie
Anna Nowak
Diary of a Wimpy Kid
cwaniaczek, dziennik
Andzik

Inne wydania

Bycie nastolatkiem to prawdziwy kanał. Doskonale wie o tym Greg Heffley, rzucony przez los do gimnazjum, gdzie chuderlawe słabeusze dzielą korytarze z dzieciakami, które są wyższe, wredniejsze i już się golą. Zmagania ze szkolną rzeczywistością opisuje w prowadzonym przez siebie dzienniku, w którym pojawiają się i takie wpisy: "Chciałbym ogłosić oficjalnie, że moim zdaniem gimnazjum to...

"Chciałbym ogłosić oficjalnie, że moim zdaniem gimnazjum to najgłupszy pomysł na świecie".

Na szczęście Greg całkiem nieźle sobie radzi, nie tylko w szkole...

źródło opisu: [Nasza Księgarnia, 2008]

• Jedyna
  • Większy kawałek nieba
  • Efekt Rosie
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Cześć, co słychać?

8 (13 ocen i opinii)
Efekt Rosie
Graeme Simsion

7,38 (8 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

Bohaterowie są zmęczeni
Maria Nurowska

8,44 (9 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
czytek | 2013-12-21
Przeczytana: 10 lutego 2013

Zabawna książka , łatwo się ją czyta .

CicheBaBum | 2016-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

To nawet nie jest książka to jest bardziej poradnik , jak przetrwać w gimnazjum.Książka fajna , ale nie powaliła mnie na kolana . Inne części były bardziej śmieszne,ale też jest bardzo fajna.Rysunki są wręcz wspaniałe . !Jest napisana nowoczesnym językiem.Bardzo szybko się czyta, pewnie dlatego, że prawie na każdej stronie są ilustracje .Ogółem polecam tą książkę , którą na pewno jeszcze przeczytam.

Marcin | 2015-12-06
Przeczytana: 04 grudnia 2015

Kupiłem do swojej szkolnej biblioteki za namową dzieci :) Uczniowie (dodam że szkoły podstawowej) w ankietach na swoją ulubioną książkę oraz na taką którą chcieliby mieć w szkolnej bibliotece, najczęściej wymieniali właśnie "Dziennik Cwaniaczka". Zatem jako bibliotekarz idący naprzeciw oczekiwaniom swoich dziecięcych czytelników, zakupiłem od razu całą serię. I nie omieszkałem sam przeczytać i sprawdzić o co chodzi w tym cwaniaczku.

"Diary of a Wimpy Kid". Co powinno być tłumaczone raczej jako dziennik mięczaka czy słabeusza, ale mniejsza z tym. Spodziewałem się czegoś totalnie infantylnego a tymczasem naprawdę szczerze się uśmiałem :D Książkę cechuje dosadny, nieco wredny humor. Wygląda to tak, że autor buduje scenkę tekstem, po czym rozładowuje ją zabawnym komiksowym obrazkiem. Takie proporcje tekstu i ilustracji czynią z tej książki coś pomiędzy komiksem a literaturą. A to z kolei sprawia że nawet najbardziej oporne dzieciaki względem czytania, chętnie sięgają po "Dziennik...

książek: 2081
BetiFiore | 2014-09-27
Przeczytana: 27 września 2014

Kupiłam dla mojej siostrzenicy gimnazjalistki i z ciekawości przeczytałam w jeden wieczór :) TŁumaczenie tytułu chyba nie do końca trafne "whimpy kid" to raczej nie "cwaniak".... ale sama książka zabawna i na pewno nie tylko dla dzieci :) Inne części też chyba kupię - w prezencie :)

kaarmelowaa | 2014-02-10
Przeczytana: 07 lutego 2014

Jest to bardzo lekka książka, bardzo szybko się ją czyta. Jest mnóstwo rysunków, są chyba na każdej stronie, więc wydaje mi się, że dlatego tak szybko się ją czyta. Nawet nie spodziewałam się, że aż tak mi się spodoba. W niektórych momentach jest naprawdę śmieszna :)
Nie mogę się doczekać aż przeczytam kolejne części :)

beataj | 2013-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mną chwilami wstrząsały pomysły/opinie/działania bohatera tej książeczki, ale Młody był nim zachwycony. Ciekawe czemu ? ;-)
A na poważnie - świetna pozycja dla młodszej podstawówki, coś w sam raz do niemeczącego trenowania czytania. U nas nie ma tego problemu, Młody czyta chętnie i bez przymusu, ale wiem, że czasem dzieciaki nie chcą tego robić. Ta książka znakomicie sobie z tym radzi, jest miła dla oka, akapity są krótkie, do tego śmieszne rysunkowe przerywniki, więc czytelnik "przepływa" przez kolejne strony, nawet dobrze tego nie zauważając. Do tego treść podoba się dzieciakom, porusza tematy ważne dla nich i bezpośrednio ich dotykające.
Z całą pewnością sięgniemy po kolejne części (tzn. Młody sięgnie, a ja się zapoznam, czy nie wprowadzić na nie cenzury ;-))

Miss_Jacobs | 2011-03-27

Przeczytałam i zapomniałam.
Proste, banalne, bez polotu. Dowcipy jak dla mnie na siłe.
Minus za idiotyczny tytuł. W oryginale brzmi on " Diary of a Wimpy Kid". Wimpy oznacza mięczaka. Z cwaniakiem zarówno bohater jak i tytuł niewiele mają wspólnego.

Karina | 2013-10-05

Książka, a może komiks?

Lekko się czyta, a zarazem jest mega prześmieszna ! Przygody Grega, są boskie, a styl ich zapisywania, po prostu nie do opisania. Film jednak nie oddaje humoru, co książka ;) Chętnie siengnę po kolejne części :D

Veroniqusia | 2013-11-28

Może to nie i jakaś poważna i "z przesłaniem" opowieść, ale każdy chyba lubi trochę się pośmiać i przeczytać odstresowującą książeczkę po ciężkiej klasówce:)

100 książek dla dzieci, które trzeba przeczytać raz w życiu (wg Amazona)

Po liście 100 książek, które musisz przeczytać raz w życiu, Amazon przygotował kolejną listę. Tym razem znalazły się na niej książki dla dzieci, choć adresatami listy mogą być także dorośli, którzy chcieliby nadrobić ewentualne zaległości z dzieciństwa.