Okładka książki Dziennik cwaniaczka

Dziennik cwaniaczka

Autor:
Cykl: Dziennik cwaniaczka (tom 1)
tłumaczenie
cwaniaczek, dziennik
typ
papier
Andzik
7,33 (603 ocen i 105 opinii)

Opis książki

Bycie nastolatkiem to prawdziwy kanał. Doskonale wie o tym Greg Heffley, rzucony przez los do gimnazjum, gdzie chuderlawe słabeusze dzielą korytarze z dzieciakami, które są wyższe, wredniejsze i już się golą. Zmagania ze szkolną rzeczywistością opisuje w prowadzonym przez siebie dzienniku, w którym pojawiają się i takie wpisy: "Chciałbym ogłosić oficjalnie, że moim zdaniem gimnazjum to...

"Chciałbym ogłosić oficjalnie, że moim zdaniem gimnazjum to najgłupszy pomysł na świecie".

Na szczęście Greg całkiem nieźle sobie radzi, nie tylko w szkole...

źródło opisu: [Nasza Księgarnia, 2008]

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
czytek | 2013-12-21
Przeczytana: 10 lutego 2013

Zabawna książka , łatwo się ją czyta .

książek: 19216

To nawet nie jest książka to jest bardziej poradnik , jak przetrwać w gimnazjum.Książka fajna , ale nie powaliła mnie na kolana . Inne części były bardziej śmieszne,ale też jest bardzo fajna.Rysunki są wręcz wspaniałe . !Jest napisana nowoczesnym językiem.Bardzo szybko się czyta, pewnie dlatego, że prawie na każdej stronie są ilustracje .Ogółem polecam tą książkę , którą na pewno jeszcze przeczytam.

BecinkaFiore | 2014-09-27
Przeczytana: 27 września 2014

Kupiłam dla mojej siostrzenicy gimnazjalistki i z ciekawości przeczytałam w jeden wieczór :) TŁumaczenie tytułu chyba nie do końca trafne "whimpy kid" to raczej nie "cwaniak".... ale sama książka zabawna i na pewno nie tylko dla dzieci :) Inne części też chyba kupię - w prezencie :)

kaarmelowaa | 2014-02-10
Przeczytana: 07 lutego 2014

Jest to bardzo lekka książka, bardzo szybko się ją czyta. Jest mnóstwo rysunków, są chyba na każdej stronie, więc wydaje mi się, że dlatego tak szybko się ją czyta. Nawet nie spodziewałam się, że aż tak mi się spodoba. W niektórych momentach jest naprawdę śmieszna :)
Nie mogę się doczekać aż przeczytam kolejne części :)

beataj | 2013-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Mną chwilami wstrząsały pomysły/opinie/działania bohatera tej książeczki, ale Młody był nim zachwycony. Ciekawe czemu ? ;-)
A na poważnie - świetna pozycja dla młodszej podstawówki, coś w sam raz do niemeczącego trenowania czytania. U nas nie ma tego problemu, Młody czyta chętnie i bez przymusu, ale wiem, że czasem dzieciaki nie chcą tego robić. Ta książka znakomicie sobie z tym radzi, jest miła dla oka, akapity są krótkie, do tego śmieszne rysunkowe przerywniki, więc czytelnik "przepływa" przez kolejne strony, nawet dobrze tego nie zauważając. Do tego treść podoba się dzieciakom, porusza tematy ważne dla nich i bezpośrednio ich dotykające.
Z całą pewnością sięgniemy po kolejne części (tzn. Młody sięgnie, a ja się zapoznam, czy nie wprowadzić na nie cenzury ;-))

Claudia | 2014-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2014

"Kiedyś będę sławny, ale na razie utknąłem w gimnazjum z bandą półgłówków." ;)

Miss_Jacobs | 2011-03-27

Przeczytałam i zapomniałam.
Proste, banalne, bez polotu. Dowcipy jak dla mnie na siłe.
Minus za idiotyczny tytuł. W oryginale brzmi on " Diary of a Wimpy Kid". Wimpy oznacza mięczaka. Z cwaniakiem zarówno bohater jak i tytuł niewiele mają wspólnego.

Veroniqusia | 2013-11-28

Może to nie i jakaś poważna i "z przesłaniem" opowieść, ale każdy chyba lubi trochę się pośmiać i przeczytać odstresowującą książeczkę po ciężkiej klasówce:)

Doktor | 2012-07-02

Oto mamy przed sobą dziennik. DZIENNIK, nie pamiętnik. Gdy tylko zobaczyłam go w ksiegarni przeżyłam dziwne deja vu. Gdzie ja go już widziałam? To w tamtej chwili nie było ważne, po chwili był mój. Natomiast już następnego dnia znów minęłam próg księgarni, tym razem z ochotą na drugą i trzecią część.

"Dziennik Cwaniaczka" jest jedną z niewielu tych bardziej pogodnych książek jakie oceniam naprawdę wysoko. Nie moja wina, że upodobałam sobie opowieści mroczne, smutne albo okrutne, a tu proszę, taka wesolutka historia podbiła moje serce. Jak widać, wcale nie trzeba być gorylem albo osobą popularną, by stać się idolem czytelników. Coś czuję, że gdyby Greg dowiedział się o ilości swoich fanów, już nigdy nie przejmowałby się listą popularności.

Autorem dziennika jest na pierwszy rzut oka całkiem przeciętny chłopak, który właśnie zaczął chodzić do I klasy gimnazjum. Czy, aby na pewno taki przecięty? Szczerze mówiąc, w życiu nie miałam do czynienia z kims równie sympatycznym, sprytnym, a...

Karina | 2013-10-05

Książka, a może komiks?

Lekko się czyta, a zarazem jest mega prześmieszna ! Przygody Grega, są boskie, a styl ich zapisywania, po prostu nie do opisania. Film jednak nie oddaje humoru, co książka ;) Chętnie siengnę po kolejne części :D

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku