Okładka książki Dziennik cwaniaczka

Dziennik cwaniaczka

Autor:
Cykl: Dziennik cwaniaczka (tom 1)
tłumaczenie
cwaniaczek, dziennik
typ
papier
Andzik
7,34 (535 ocen i 93 opinie)

Opis książki

Bycie nastolatkiem to prawdziwy kanał. Doskonale wie o tym Greg Heffley, rzucony przez los do gimnazjum, gdzie chuderlawe słabeusze dzielą korytarze z dzieciakami, które są wyższe, wredniejsze i już się golą. Zmagania ze szkolną rzeczywistością opisuje w prowadzonym przez siebie dzienniku, w którym pojawiają się i takie wpisy: "Chciałbym ogłosić oficjalnie, że moim zdaniem gimnazjum to najgł...

"Chciałbym ogłosić oficjalnie, że moim zdaniem gimnazjum to najgłupszy pomysł na świecie".

Na szczęście Greg całkiem nieźle sobie radzi, nie tylko w szkole...

źródło opisu: [Nasza Księgarnia, 2008]

Polecamy

Opinie czytelników
BecinkaFiore | 2014-09-27
Przeczytana: 27 września 2014

Kupiłam dla mojej siostrzenicy gimnazjalistki i z ciekawości przeczytałam w jeden wieczór :) TŁumaczenie tytułu chyba nie do końca trafne "whimpy kid" to raczej nie "cwaniak".... ale sama książka zabawna i na pewno nie tylko dla dzieci :) Inne części też chyba kupię - w prezencie :)

To nawet nie jest książka to jest bardziej poradnik , jak przetrwać w gimnazjum.Książka fajna , ale nie powaliła mnie na kolana . Inne części były bardziej śmieszne,ale też jest bardzo fajna.Rysunki są wręcz wspaniałe . !Jest napisana nowoczesnym językiem.Bardzo szybko się czyta, pewnie dlatego, że prawie na każdej stronie są ilustracje .Ogółem polecam tą książkę , którą na pewno jeszcze przeczytam.

kaarmelowaa | 2014-02-10
Przeczytana: 07 lutego 2014

Jest to bardzo lekka książka, bardzo szybko się ją czyta. Jest mnóstwo rysunków, są chyba na każdej stronie, więc wydaje mi się, że dlatego tak szybko się ją czyta. Nawet nie spodziewałam się, że aż tak mi się spodoba. W niektórych momentach jest naprawdę śmieszna :)
Nie mogę się doczekać aż przeczytam kolejne części :)

beataj | 2013-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Mną chwilami wstrząsały pomysły/opinie/działania bohatera tej książeczki, ale Młody był nim zachwycony. Ciekawe czemu ? ;-)
A na poważnie - świetna pozycja dla młodszej podstawówki, coś w sam raz do niemeczącego trenowania czytania. U nas nie ma tego problemu, Młody czyta chętnie i bez przymusu, ale wiem, że czasem dzieciaki nie chcą tego robić. Ta książka znakomicie sobie z tym radzi, jest miła dla oka, akapity są krótkie, do tego śmieszne rysunkowe przerywniki, więc czytelnik "przepływa" przez kolejne strony, nawet dobrze tego nie zauważając. Do tego treść podoba się dzieciakom, porusza tematy ważne dla nich i bezpośrednio ich dotykające.
Z całą pewnością sięgniemy po kolejne części (tzn. Młody sięgnie, a ja się zapoznam, czy nie wprowadzić na nie cenzury ;-))

Miss_Jacobs | 2011-03-27

Przeczytałam i zapomniałam.
Proste, banalne, bez polotu. Dowcipy jak dla mnie na siłe.
Minus za idiotyczny tytuł. W oryginale brzmi on " Diary of a Wimpy Kid". Wimpy oznacza mięczaka. Z cwaniakiem zarówno bohater jak i tytuł niewiele mają wspólnego.

Claudia | 2014-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2014

"Kiedyś będę sławny, ale na razie utknąłem w gimnazjum z bandą półgłówków." ;)

32Polak | 2013-11-27

Kolejna książka, którą polecam. Może i jest to książka skierowana bardziej do dzieci, jednak nawet inne osoby mogą ją przeczytać. Czasami można się pośmiać, książkę chyba się czyta. Polecam.

Veroniqusia | 2013-11-28

Może to nie i jakaś poważna i "z przesłaniem" opowieść, ale każdy chyba lubi trochę się pośmiać i przeczytać odstresowującą książeczkę po ciężkiej klasówce:)

Kiedy byłam młodsza bardzo lubiłam tę książkę. Pełna humoru, z oryginalnym pomysłem na zapisanie przygód tytułowego cwaniaczka. Polecam wszystkim dzieciom. :)

Frania | 2014-08-02

Podobna do książki ,,Dzienniki Nikki" ,ale dla chłopaków. Książka jest zabawna w każdym tomie. Polecam! :) Ps. Świetna jeśli nie lubisz czytać.

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica