Dziennik cwaniaczka

Autor:
Cykl: Dziennik cwaniaczka (tom 1)
tłumaczenie
cwaniaczek, dziennik
typ
papier
Andzik
7,35 (617 ocen i 108 opinii)

Opis książki

Bycie nastolatkiem to prawdziwy kanał. Doskonale wie o tym Greg Heffley, rzucony przez los do gimnazjum, gdzie chuderlawe słabeusze dzielą korytarze z dzieciakami, które są wyższe, wredniejsze i już się golą. Zmagania ze szkolną rzeczywistością opisuje w prowadzonym przez siebie dzienniku, w którym pojawiają się i takie wpisy: "Chciałbym ogłosić oficjalnie, że moim zdaniem gimnazjum to...

"Chciałbym ogłosić oficjalnie, że moim zdaniem gimnazjum to najgłupszy pomysł na świecie".

Na szczęście Greg całkiem nieźle sobie radzi, nie tylko w szkole...

źródło opisu: [Nasza Księgarnia, 2008]

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
czytek | 2013-12-21
Przeczytana: 10 lutego 2013

Zabawna książka , łatwo się ją czyta .

książek: 19512

To nawet nie jest książka to jest bardziej poradnik , jak przetrwać w gimnazjum.Książka fajna , ale nie powaliła mnie na kolana . Inne części były bardziej śmieszne,ale też jest bardzo fajna.Rysunki są wręcz wspaniałe . !Jest napisana nowoczesnym językiem.Bardzo szybko się czyta, pewnie dlatego, że prawie na każdej stronie są ilustracje .Ogółem polecam tą książkę , którą na pewno jeszcze przeczytam.

BecinkaFiore | 2014-09-27
Przeczytana: 27 września 2014

Kupiłam dla mojej siostrzenicy gimnazjalistki i z ciekawości przeczytałam w jeden wieczór :) TŁumaczenie tytułu chyba nie do końca trafne "whimpy kid" to raczej nie "cwaniak".... ale sama książka zabawna i na pewno nie tylko dla dzieci :) Inne części też chyba kupię - w prezencie :)

kaarmelowaa | 2014-02-10
Przeczytana: 07 lutego 2014

Jest to bardzo lekka książka, bardzo szybko się ją czyta. Jest mnóstwo rysunków, są chyba na każdej stronie, więc wydaje mi się, że dlatego tak szybko się ją czyta. Nawet nie spodziewałam się, że aż tak mi się spodoba. W niektórych momentach jest naprawdę śmieszna :)
Nie mogę się doczekać aż przeczytam kolejne części :)

beataj | 2013-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Mną chwilami wstrząsały pomysły/opinie/działania bohatera tej książeczki, ale Młody był nim zachwycony. Ciekawe czemu ? ;-)
A na poważnie - świetna pozycja dla młodszej podstawówki, coś w sam raz do niemeczącego trenowania czytania. U nas nie ma tego problemu, Młody czyta chętnie i bez przymusu, ale wiem, że czasem dzieciaki nie chcą tego robić. Ta książka znakomicie sobie z tym radzi, jest miła dla oka, akapity są krótkie, do tego śmieszne rysunkowe przerywniki, więc czytelnik "przepływa" przez kolejne strony, nawet dobrze tego nie zauważając. Do tego treść podoba się dzieciakom, porusza tematy ważne dla nich i bezpośrednio ich dotykające.
Z całą pewnością sięgniemy po kolejne części (tzn. Młody sięgnie, a ja się zapoznam, czy nie wprowadzić na nie cenzury ;-))

Claudia | 2014-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2014

"Kiedyś będę sławny, ale na razie utknąłem w gimnazjum z bandą półgłówków." ;)

Miss_Jacobs | 2011-03-27

Przeczytałam i zapomniałam.
Proste, banalne, bez polotu. Dowcipy jak dla mnie na siłe.
Minus za idiotyczny tytuł. W oryginale brzmi on " Diary of a Wimpy Kid". Wimpy oznacza mięczaka. Z cwaniakiem zarówno bohater jak i tytuł niewiele mają wspólnego.

Veroniqusia | 2013-11-28

Może to nie i jakaś poważna i "z przesłaniem" opowieść, ale każdy chyba lubi trochę się pośmiać i przeczytać odstresowującą książeczkę po ciężkiej klasówce:)

Herugrim | 2012-07-02

Oto mamy przed sobą dziennik. DZIENNIK, nie pamiętnik. Gdy tylko zobaczyłam go w ksiegarni przeżyłam dziwne deja vu. Gdzie ja go już widziałam? To w tamtej chwili nie było ważne, po chwili był mój. Natomiast już następnego dnia znów minęłam próg księgarni, tym razem z ochotą na drugą i trzecią część.

"Dziennik Cwaniaczka" jest jedną z niewielu tych bardziej pogodnych książek jakie oceniam naprawdę wysoko. Nie moja wina, że upodobałam sobie opowieści mroczne, smutne albo okrutne, a tu proszę, taka wesolutka historia podbiła moje serce. Jak widać, wcale nie trzeba być gorylem albo osobą popularną, by stać się idolem czytelników. Coś czuję, że gdyby Greg dowiedział się o ilości swoich fanów, już nigdy nie przejmowałby się listą popularności.

Autorem dziennika jest na pierwszy rzut oka całkiem przeciętny chłopak, który właśnie zaczął chodzić do I klasy gimnazjum. Czy, aby na pewno taki przecięty? Szczerze mówiąc, w życiu nie miałam do czynienia z kims równie sympatycznym, sprytnym, a...

Karina | 2013-10-05

Książka, a może komiks?

Lekko się czyta, a zarazem jest mega prześmieszna ! Przygody Grega, są boskie, a styl ich zapisywania, po prostu nie do opisania. Film jednak nie oddaje humoru, co książka ;) Chętnie siengnę po kolejne części :D

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku