Dzieci pana majstra

Wydawnictwo: Gebethner i Ska
8385205004
Olena

Dzieci Pana Majstra, to pisana wierszem, opowieść o sześciu pociechach majstra Tygodnia i jego żony, Niedzieli.

"Dzieci pana majstra" to wierszowane opowiadanie o pewnym małżeństwie i ich sześciorgu rozbrykanych pociechach :)

Majster Tydzień miał żonę o imieniu Niedziela oraz sześć dzieci. najstarszy syn to Poniedziałek, drugi - pieszczoch mamy - Wtorek , trzecia z kolei - córka - to Środa, czwarty łasuch o imieniu Czwartek, piąty - Piątek, a najmłodsza z wszystkich dzieci to mała Sobota :)

Cała gromadka to małe urwisy. Łobuzują strasznie, mamy w ogóle się nie boją, za to słuchają się taty. Jednak to nie powstrzymuje ich przed robieniem mu żartów. Wykradają miód ze spiżarni, pieprz wsypują tacie do tabaki... Ciągle jakieś psoty... Tydzień się złości, Niedziela łagodzi sytuację...

Ciekawe, zabawne, wierszowane opowiadanie o niesfornych dzieciach. Wszystko napisane językiem używanym w dawnych czasach. Z jednej strony fajna odmiana, wierszyk w innym wydaniu, z drugiej język ten może być dla dziecka nie zbyt zrozumiały. Imć, swaty, antałek, odeń, czerada, mitęgi itp. Niektórych z tych słów...

exotica | 2013-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2013

Bajka fajna, choć nie nadaje się do czytania przed snem - ze względu na trudne słownictwo - synek skupiał się bardzo na znaczeniu słów, których nie rozumiał, a było ich sporo.

marpil | 2012-07-15
Na półkach: Przesłuchane, Przeczytane, 2012