Bogatki z jabłoniowej dziupli

Okładka książki Bogatki z jabłoniowej dziupli Cecylia Lewandowska
Okładka książki Bogatki z jabłoniowej dziupli
Cecylia Lewandowska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nasza Księgarnia
1987-01-01
1987-01-01
Wydawnictwa popularne Sikora bogatka

Wspaniała książka! Można się bardzo wiele dowiedzieć o sikorkach, oczywiście, ale jest też bardzo prawdopodobne, że pokocha się te cudowne, śliczne ptaszki, które przecież są wszechobecne. Dają się też "udomowić", inaczej niż wróble, potrafią na przykład jadać z dłoni.
Polecam dla wszystkich milusińskich, zwłaszcza dla miłośników przyrody.

Polecam dla wszystkich milusińskich, zwłaszcza dla miłośników przyrody.

2077

Przeczytałam wydanie z 1982 roku i z opisem książeczki na lubimyczytać.pl się nie zgadzam.
Jest to gawęda o życiu i zwyczajach wszystkich gatunków sikor zamieszkujących Polskę, Opowieść snuje zakochana w ptakach autorka ze znawstwem i czułością charakteryzującą tylko miłośniczkę ptaków.
Cudowne ilustracje Janusza Grabowkiego wprost urzekają pięknem.
Bardzo wartościowa pozycja. Szkoda, że nie ma wznowienia.

Cudowne ilustracje Janusza Grabowkiego wprost urzekają pięknem.
Bardzo wartościowa...

Jedna z tych książek, które zmieniły moje życie, chociaż wtedy jeszcze tego nie wiedziałem czytając ją w wieku 7-8 lat.

Jaka mała dziewczynka uwielbiałam ''Bogatki''. Książka lekka, przyjemna i impresyjna :)

Niektórzy wracają do "Małego Księcia", ja wracam do "Bogatek". Uwielbiam tę książeczkę. Mimo iż już dawno przestałam być dzieckiem, wciąż czytam ją tuż przed nastaniem wiosny niemal każdego roku - czyli w tym samym czasie, od którego autorka zaczyna opisywać życie sikorek.

• Dzieciństwo ^^
  • Dziecięca biblioteczka
  • 1e) przyrodnicze
  • Dla starszaka
  • Półka Agnieszki

Dodaj cytat z książki Bogatki z jabłoniowej dziupli