Tytani

Tłumaczenie: Ewa Różalska
Cykl: Kronika Rodziny Kentów (tom 5)
Wydawnictwo: Świat Książki
The Titans
wojna secesyjna, historia, saga
historyczna

Wszechogarniające piekło wojny domowej dokonuje głębokich podziałów w narodzie, a nienawiść i chciwość doprowadza do rozdźwięków w rodzinie Kentów. Bohaterowie głęboko przeżywają najtrudniejsze godziny narodowej tragedii. W Nowym Jorku imperium Kentów drży wobec groźby zniszczenia... w Waszyngtonie rodzina zostaje wciągnięta w pajęczą sieć szpiegowskiej intrygi... na polach bitewnych Południa najmłodszy z Kentów zdobywa honor i sławę.

Historia zaczyna się od nowa. Majątek Kentów dostaje sie w ręce oportunisty Louisa, a Jephtha Kent przybywa na Północ, pozostawiając swych synów na Południu... Tymczasem ogłuszający dźwięk werbli wzywa do kolejnych krwawych potyczek. W takiej scenerii toczy sie saga o namiętnej miłości i zaciekłej nienawiści.

Kalissa | 2015-01-11
Przeczytana: 2012 rok

Część V i VI cyklu dotyczy wojny secesyjnej w Stanach Zjednoczonych. W tych częściach - po raz pierwszy zauważyłam, że autor zestawił swoich bohaterów na zasadzie reguły, że synowie zawsze buntują się przeciwko ojcom i przeciwko wyznawanym przez nich zasadom. We wcześniejszych tomach: byli to Filip i jego ojciec, Abraham i Filip, Jared i Abraham, Jepetha i Jared, wreszcie w tym tomie Gideon i Jepetha. Zawsze był to konflikt pokoleń i konflikt wyznawanych wartości. Natomiast w tej części jest to stanięcie po dwóch stronach tej samej wojny! Poruszające części.

książek: 1918
Vinga | 2016-11-26