Żegnajcie, mężczyźni

Seria: Salsa
Wydawnictwo: Muza
Adios a los hombres
bookworm

Juan jest mężem Claudii, ale kocha Laurę, wszyscy troje o tym wiedzą. Nie wiedzą natomiast, co każde z nich gotowe jest uczynić, by nic nie było tak jak dawniej. Mężczyzna, trzy kobiety oraz trzy rodzaje miłości: miłość jako pożądanie, posiadanie i ucieczka przed samotnością. Powieść "Żegnajcie, mężczyźni" opisuje rozterki mężczyzny, który - w przeciwieństwie do znakomitej większości kobiet -...

Powieść "Żegnajcie, mężczyźni" opisuje rozterki mężczyzny, który - w przeciwieństwie do znakomitej większości kobiet - nie potrafi uzewnętrznić swych uczuć i myśli. Jest to opowieść o czterech osobach zagubionych w labiryncie miłości obowiązującej we współczesnym społeczeństwie, które nad samotność przedkładają życie w nieudanym związku. Gómez Rufo z maestrią odkrywa przed czytelnikiem najgłębsze zakamarki ludzkiej duszy i ukazuje jej piękno. Piękno, które nie zawsze potrafimy dostrzec.

"Żegnajcie, mężczyźni" to opowieść o rozdrożach ludzkich uczuć, gdzie spotykają się milczenie, bunt i zwątpienie, oraz o zaskakującej koncepcji miłości jako lekarstwa na samotność. Powieść o ludzkich namiętnościach, skrywanych i jawnych, oraz o związkach między kobietą i mężczyzną.

Ania Materzynska | 2013-10-07
Przeczytana: 07 października 2013

Na początku urzekł mnie język. Bo książka jest napisana pięknie. Soczyste zdania, piękne, niebanalne metafory, jakaś melancholia przebijająca z każdego słowa - to, i wyłącznie to, sprawiło, że czytałam dalej.
Historia wydaje się banalna - mąż, znudzony swoją drugą połówką, szuka rozrywki w ramionach kochanki, zakochanej w nim, młodej dziewczyny. Nic nowego, nic ciekawego. Jednak z każdą kolejną przewracaną stroną, w miarę, jak poznawałam bohaterów, ich lęki i obawy, ich motywy i decyzje, opowieść ta oczarowywała mnie coraz bardziej. Nie jest to przyjemna książka. Nie czyta się jej łatwo. Ale dla mnie jest jedną w tych, bardzo niewielu zresztą, książek, które cię zmieniają. Zmusiła mnie do myślenia, pozwoliła poznać samą siebie trochę lepiej. Zachęcam do przeczytania.

| 2013-12-19
Przeczytana: grudzień 2013

nn

Kornelia22 | 2012-09-17
Przeczytana: 2012 rok

po przeczytaniu nie mogłam się zdecydować kto z 4 bohaterów był najbardziej psychiczny;)

| 2013-10-29
Przeczytana: wrzesień 2011

Bardzo dobra książka, warto ją przeczytać.
Zaskakuje i daje do myślenia.

days_go_by | 2016-07-24
Na półkach: 2016, Przeczytane