Morza strachu

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

&ldquo,Może ci się to wydać nieprawdopodobne, ale w końcu odkryłem, że śmierć nie istnieje. Mogę tego dowieść. Chodź za mną . Tymi niepokojącymi słowami rozpoczyna się historia lekarza, który skrywając się przed terrorem Inkwizycji, znajduje wyjaśnienie ostatecznego przeznaczenia wszystkich ludzi. Morza strachu to poszukiwanie nieśmiertelności, aby spłacić dług miłości wielkie zwycięstwo wiedzy nad śmiercią. Pasjonująca powieść, a jednocześnie wspaniała podróż w stronę spokoju. Strach przed samotnością, starością, przegraną, życiem&hellip, Strach przed śmiercią. Wyleczenie tego strachu jest zadaniem don Fernanda, lekarza duszy, w czasach, kiedy takowi nawet nie istnieli.

ZARAZA | 2012-04-09
Przeczytana: grudzień 2011

Ciekawa książka :) Spodziewałam się po niej czegoś zupełnie innego, ale to nie znaczy, że się rozczarowałam.
Książka zaintrygowała mnie i na pewno została w mojej pamięci na długo :)
Po pierwsze to miło było się przenieść do XVI wiecznej Hiszpanii.
Spodobał mi się również wykorzystany motyw nauczyciela i uczni- miło czytało się ich rozmowy, wiele też z nich wyniosłam.
Intrygujące są też pytania, jakie zadaje sobie don Fernando. Sama sobie je zadałam. Jego przemyślenia na temat śmierci, życia, wiary, miłości, czasu dały mi pole do przemyśleń.
Cenię sobie tę książkę :)

Iza | 2016-07-11
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 11 lipca 2016

Ta książka opowiada o tym o czym marzy każdy człowiek. O nieśmiertelności. O znalezieniu sposobu na życie wieczne na Ziemi. Głównemu bohaterowi się to udaje. Na kartach tej powieści, poznajemy wybitnego człowieka, naukowca, który w momencie utraty ukochanej kobiety postanawia znaleźć sposób na pokonanie śmierci, na naprawdę błędów, na to by zacząć od początku.

Wspaniale oddany klimat szesnastego i siedemnastego wieku, czasu rozwijającej się nauki, alchemii i wielkiej inkwizycji.

Podczas czytania tej książki czytelnik może odbyć wspaniałą podróż w czasie z której nie będzie chciał powrócić. Mało która książka tak rozbudza wyobraźnię jak ta.

EnfantTerrible | 2011-11-18
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011.
Przeczytana: 10 listopada 2011

Książka przedstawiająca dosyć intrygującą koncepcję, aczkolwiek napisana w prostym, łatwym do zrozumienia języku, co czyni ją dobrym kompanem na spokojne wieczory z przyjemną lekturą. Dla kogoś, kto przepada za literaturą tego typu - z pewnością okaże się ciekawa, natomiast mnie urzekł przede wszystkim motyw przedstawienia nauczyciela i ucznia. Bohaterowie różnią się od siebie, nie są płascy, a jednak to wciąż ten sam zbiór postaci naturalnych dla powieści przygodowych. Ogółem - oceniam całkiem na plus.

Marcin | 2010-10-19

Bardzo przyjemna książka, aż zdziwiłem się że jest tak mało popularna na portalach.
Powieść oprowadza nas ścieżkami dziejów XVI-wiecznego hiszpańskiego szlachcica, zafascynowanego naukami ścisłymi, w szczególności alchemią i medycyną. Przechodzimy przez okres jego dojrzewania, studiów, dylematu dotyczącego poświęcenia miłości i rodziny na rzecz pogłębiania wiedzy, ukrywania się przed zaborczymi rękoma Świętego Oficjum. Pogrążony w poszukiwaniach tajemnicy nieśmiertelności, łączy swoją wiedzę z wiedzą muzułmańskiego medyka. Mi historia bardzo przypadła do gustu, szczególnie dlatego że jakiś czas wcześniej czytałem podobnego schematem "Ucznia Czarnoksiężnika" Jabłońskiego.

Robert | 2016-01-14

Mroczna i tajemnicza opowieść o próbie okiełznania śmierci. Coś, co z początku wydaje się być dla Fernanda pasjonującą przygodą, po pewnym czasie staje się dla niego obsesją, która sprawia, że ten człowiek staje się niebezpieczny. W tle tych poszukiwań znajdujemy zakazaną miłość, która nie gaśnie ostatecznie aż do końca.

Caerme Liyan | 2014-07-12

Istnieją książki ambitne, takie po których człowiek musi odetchnąć i odpocząć, delektując się wspomnieniem przeczytanej literatury - ale powstają również i książki, które człowiek czyta dla samej chwili poznania i 'przeżycia' fabuły...

Pełna recenzja: http://w-labiryncie-ksiazek.blogspot.de/

Julka | 2012-02-25

Szukasz odpowiedzi dotyczące wiary, religii czy nawet życia i ludzkiego żywota? Zasięgnij po książkę, całkowicie inaczej przedstawia nam definicję życia i śmierci.

deszcz | 2016-01-22

Nie sugerować się bardzo ciekawym zarysem fabuły z okładki - w rzeczywistości książką jest przydługawym romansem.

Agata | 2012-05-15
Przeczytana: 15 maja 2012

Dużo wody w rzece upłynęło, zanim porządnie zabrałam się za tą książkę. Kupiłam ją w księgarni zachęcona naprawdę ciekawym opisem zamieszczonym z tyłu oraz krótkim zdaniem na okładce: "Odkryj zagadkę nieśmiertelności zapisaną w szmaragdzie Lucyfera!"
Ta książka aż krzyczy, żeby ją przeczytać! ;)

Niemniej jednak początek jej nie jest zbyt zachęcający; oczywiście stwierdzam to ze swojego doświadczenia. Po przeczytaniu może jednego rozdziału odłożyłam ją na półkę na kilka miesięcy, a kiedy do niej wróciłam z mocnym postanowieniem nadrobienia zaległości, nie żałowałam ani chwili poświęconej tej książce.

Początek, jak już wspominałam niezbyt wciągający może z tego względu, że musimy przebrnąć przez wszystkie etapy życia głównego bohatera - don Fernanda. Jego historia opowiadana jest nam przez chłopaka, który wychowywał się z nim i był synem Klary, kobiety, z którą życie połączyło don Fernanda od najmłodszych lat.
Przez dłuższy czas nie poznajemy imienia narratora, wiemy jedynie że...

Ivy | 2013-04-18
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Do przeczytania tej książki zachęcił mnie intrygujący opis. Spodziewałam się powieści pasjonującej, pełnej tajemnic i zaskakujących wydarzeń. Nic z tych rzeczy. "Morza strachu" okazały się książką nudną, przez którą przebrnęłam z trudem. Na próżno czytając kolejne strony czekałam na rozpoczęcie prawdziwej akcji. Po raz pierwszy podczas czytania zdarzyło mi się być do tego stopnia znużoną treścią, że niektóre fragmenty książki przelatywałam wzrokiem myślami będąc zupełnie gdzie indziej. Jedna z tych pozycji, o których na pewno szybko zapomnę.