Kroniki Birmańskie

Tłumaczenie: Katarzyna Koła
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kroniki birmańskie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Chroniques Birmanes
978-83-60915-20-2
birma, komiks
komiksy
Moonlight

Kroniki birmańskie to kolejny, po słynnym Phenianie, komiksowy travelog Guya Delisle'a. Po pobycie w Korei Północnej kanadyjski rysownik i animator wyrusza do Birmy. Ale tym razem nie w celach służbowych, wręcz przeciwnie. To Nadege, żona Delisle'a, będąca pracownikiem francuskiego oddziału humanitarnej organizacji Lekarze Bez Granic, zostaje wysłana na misję do tego azjatyckiego kraju. Guy postanawia jej towarzyszyć, m.in. po to, by opiekować się ich malutkim synkiem.

marciocha | 2011-01-08
Przeczytana: listopad 2008

cudowny komiks. żona autora jest lekarzem bez granic, stąd ich pobyt w Birmie. autor - rysownik i autor komiksów - ma sporo czasu gdy jego żona leczy chorujących birmańczyków. on zajmuje się dzieckiem, spotyka się z tubylcami, obserwuje i rusuje. z niezwykłym wdziękiem pokazauje życie w tym zamkniętym przed światem kraju. to lektura obowiązkowa dla podrużujących i wybierających się w tamte strony.

wcześnej Guy Delisle popełnił komiks o życiu w Korei Północnej - tam również towarzyszył swojej żonie, lekarce bez granic. niestety nie mogę zdobyć tej pozycji, jest nie-do-dostania!

Ka | 2014-12-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Imho fenomenalna pozycja. Wypożyczyłem ją raz z biblioteki na trasę Łódź-Wrocław. Nie mogłem się oderwać. Rysunki nie wgniatają w siedzenie, ale sam sposób, w jaki autor opisuje rzeczywistość. Stałem się fanem. Na Pyrkonie 2014 kupiłem egzemplarz i jestem obecnie dumnym posiadaczem autografu autora!:)

Malgorzata Gec | 2015-10-08
Przeczytana: 11 maja 2015

Komiks jak najbardziej świetny, ale co innego zwróciło moją uwagę. Mężczyzna zdecydował się wyjechać do Birmy z małym dzieckiem, bo jego żona ma tam pracę - podziwim te lekkość w życiu. Jedziemy na rok do Birmy i niczym się nie przejmujemy. Nie powstrzymuja nas obawy i lęk przed zostawieniem wygodnego życia. Zazdro.

kestal | 2014-11-19

Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 30 lipca 2016
Kris1982 | 2016-07-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Co z tym gettem, czyli komiks a sprawa polska

Wiadomo doskonale, że choć większość uważa komiksy za formę właściwą dla dzieci, to akurat komiksów dziecięcych jest u nas jak na lekarstwo: tłumaczy się malutko, a już rodzima produkcja – leży zupełnie.