Nowy Jork. Życie w wielkim mieście

komiksy
typ
papier
Snoopy
8,05 (43 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Zawartość komiksu: opowieści Nowy Jork, Budynek, Notatki o ludziach z miasta, Niewidzialni ludzie. Arcydzieło autora Umowy z Bogiem! Opowieść o codziennym życiu miasta zwanego Wielkim Jabłkiem na przestrzeni wielu lat. Czy ulicznicy, złodzieje, dzieciaki, zwykli ludzie albo bogacze z Nowego Jorku tak bardzo różnią się od swoich odpowiedników z Warszawy czy Bydgoszczy? Po lekturze tego albumu...

Arcydzieło autora Umowy z Bogiem! Opowieść o codziennym życiu miasta zwanego Wielkim Jabłkiem na przestrzeni wielu lat. Czy ulicznicy, złodzieje, dzieciaki, zwykli ludzie albo bogacze z Nowego Jorku tak bardzo różnią się od swoich odpowiedników z Warszawy czy Bydgoszczy? Po lekturze tego albumu każdy z nas może to sprawdzić.

Cudowny hołd, złożony Nowemu Jorkowi i wszystkim jego mieszkańcom przez niezrównanego Willa Eisnera.

* * *

"Will Eisner był miły, uprzejmy, przyjazny, przystępny i rozmowny, ale miał "żelazną duszę". Miał też zmysł praktyczny, świadomość ludzkiej słabości i ogromną duchową szczodrość. (...) Pokazał się jako amerykański gawędziarz".
(Neil Gaiman (autor Sandmana) - ze Wstępu)

"Jako wydawca, poszukiwacz talentów, impresario, rysownik i scenarzysta, Will Eisner stworzył komiks, jaki poznałem... Jego nieustanna żywotność jako artysty wymyka się logice, rozsądkowi, czasowi, historii - i współczesnym, młodym autorom powieści graficznych".(Michael Chabon, zdobywca Nagrody Pulitzera)

"Komiks zyskał jakość w dużej mierze dzięki Willowi Eisnerowi. To on dał nam nowy sposób patrzenia na komiks i myślenia o nim... Nie ma nikogo, kto by mu dorównał. Nigdy nie było, a w przypływach pesymizmu myślę też, że nigdy nie będzie". (Alan Moore, autor Ligi Niezwykłych Dżentelmenów)

Ten album jest największym hołdem dla Nowego Jorku, jaki mógł stworzyć mistrz amerykańskiej sztuki komiksowej.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
dzoanach | 2013-04-06
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: kwiecień 2013

Historie obrazkowe o Wielkim Jabłku w ujęciu amerykańskiej legendy komiksu, Willa Eisnera. Komiks o dużym zabarwieniu etycznym, ale bez taniej moralistyki. Eisner rozbiera temat miasta na drobne części analizując je w takich aspektach jak czas, zapach, rytm, przestrzeń. Podkreśla zawrotny rytm metropolii, porównuje ją do dżungli, w której człowiek musi walczyć o przetrwanie. Podejmuje temat niewidzialności określanej jako rytuał ucieczki, zapewniający bezpieczeństwo tym mieszkańcom miasta, którzy wypadają poza orbitę społeczeństwa lub zostają poza jej obręb wyrzuceni. Opowiada o bezdomnych, samotnych, niezauważalnych - ludzkich wrakach widzianych w zaułkach ulic, które są ostrożnie omijane, traktowane jak niewidzialne.

agaleszcz | 2014-07-13
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 10 lipca 2014

Nowy Jork w rysunkach Willa Eisnera - ulice, budynki, kanały, światła, ściany... Autor świetnie oddaje klimat wielkiego miasta, w którym człowiek może zatracić siebie. Najbardziej przemówił do mnie cykl "Niewidzialni ludzie", szczególnie "Azyl". Bohaterem jest Pincus, który żył tak by nikt go nie zauważał, ale gdy przez pomyłkę zostaje w gazecie umieszczony jego nekrolog nie łatwo mu będzie zwrócić na siebie uwagę... Niezapomniana jest również historia "Budynku" i jego mieszkańców. Autor pokazuje, że życie w wielkim mieście to anonimowość, alienacja, pęd... ale któż nie chciałby znaleźć się choć przez chwilę w Nowym Jorku?

Sebastian | 2013-06-19

Kalendarium literackie
  • Éric-Emmanuel Schmitt
    55. rocznica
    urodzin
    ...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłuż... pokaż więcej
  • Mario Vargas Llosa
    79. rocznica
    urodzin
    Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.
  • Lauren Weisberger
    urodzin
    Gdzie miejsce na radość w twoim idealnie zaplanowanym, zaprojektowanym, wypełnionym zasadami życiu?
  • Bohumil Hrabal
    101. rocznica
    urodzin
    Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po... pokaż więcej
  • Richard Dawkins
    74. rocznica
    urodzin
    Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
  • Amanda Quick
    67. rocznica
    urodzin
    Nic tak nie rozstroi nerwów przeciwnika jak wyraz rozbawienia lub nawet znudzenie na twej twarzy.
  • Jayne Ann Krentz
    67. rocznica
    urodzin
    W rzeczywistości piekło jest przeraźliwie chłodne. To miejsce zimne i rozpaczliwie samotne"
  • Marc Brandel
    96. rocznica
  • Maksym Gorki
    147. rocznica
    urodzin
    Kobieta nie może nie rozumieć muzyki, zwłaszcza jeśli jej smutno.
  • Marianne Fredriksson
    88. rocznica
    urodzin
    Jesteś jedynie gościem w rzeczywistości, dlatego jej nie widzisz. Dostrzegasz tylko określone nazwą jej części, nigdy zaś powiązań, z których tworzy się całość.
  • Rafał Skarżycki
  • Julio Llamazares
    60. rocznica
    urodzin
    Czas podobny jest do rzeki: z początku płynie ospale i niepewnie,rozpędzając się z upływem lat.(...)Przez pierwsze dwadzieścia lub trzydzieści lat myślimy, że czas jest rzeką bez końca, jedynym w swoim rodzaju tworem, który sam siebie karmi i nigdy się nie wyczerpuje.Ale prędzej czy później odkrywam... pokaż więcej
  • Zbigniew Brzeziński
    73. rocznica
  • Anatolij Winogradow
    127. rocznica
    urodzin
    Jak to się stało, że cienka, cieńsza od włosa krawędź oddzieliła sen od przebudzenia?
  • Lauren Willig
  • Virginia Woolf
    74. rocznica
    śmierci
    Ludzie autentyczni najpełniej istnieją w samotności. Nie znoszą iluminacji, podwojenia. Ciskają swoje ledwie namalowane portrety, odwrócone twarzą do ziemi.
  • Eugène Ionesco
    21. rocznica
    śmierci
    Zdarza się, że człowiek śni. Przywiązuje się do tego snu, wierzy weń, kocha. Rano, gdy otwiera oczy, dwa światy jeszcze zachodzą na siebie, twarze nocy w świetle dnia słabo się zarysowują. Chciałoby się je spamiętać, zatrzymać. Wymykają ci się z rąk, brutalna rzeczywistość dnia je wypędza. Człowiek... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku