Lubimyczytać.pl to:

komiksy
typ
papier
Snoopy
8.19 (32 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Zawartość komiksu: opowieści Nowy Jork, Budynek, Notatki o ludziach z miasta, Niewidzialni ludzie. Arcydzieło autora Umowy z Bogiem! Opowieść o codziennym życiu miasta zwanego Wielkim Jabłkiem na przestrzeni wielu lat. Czy ulicznicy, złodzieje, dzieciaki, zwykli ludzie albo bogacze z Nowego Jorku tak bardzo różnią się od swoich odpowiedników z Warszawy czy Bydgoszczy? Po lekturze tego albumu każd...

Arcydzieło autora Umowy z Bogiem! Opowieść o codziennym życiu miasta zwanego Wielkim Jabłkiem na przestrzeni wielu lat. Czy ulicznicy, złodzieje, dzieciaki, zwykli ludzie albo bogacze z Nowego Jorku tak bardzo różnią się od swoich odpowiedników z Warszawy czy Bydgoszczy? Po lekturze tego albumu każdy z nas może to sprawdzić.

Cudowny hołd, złożony Nowemu Jorkowi i wszystkim jego mieszkańcom przez niezrównanego Willa Eisnera.

* * *

"Will Eisner był miły, uprzejmy, przyjazny, przystępny i rozmowny, ale miał "żelazną duszę". Miał też zmysł praktyczny, świadomość ludzkiej słabości i ogromną duchową szczodrość. (...) Pokazał się jako amerykański gawędziarz".
(Neil Gaiman (autor Sandmana) - ze Wstępu)

"Jako wydawca, poszukiwacz talentów, impresario, rysownik i scenarzysta, Will Eisner stworzył komiks, jaki poznałem... Jego nieustanna żywotność jako artysty wymyka się logice, rozsądkowi, czasowi, historii - i współczesnym, młodym autorom powieści graficznych".(Michael Chabon, zdobywca Nagrody Pulitzera)

"Komiks zyskał jakość w dużej mierze dzięki Willowi Eisnerowi. To on dał nam nowy sposób patrzenia na komiks i myślenia o nim... Nie ma nikogo, kto by mu dorównał. Nigdy nie było, a w przypływach pesymizmu myślę też, że nigdy nie będzie". (Alan Moore, autor Ligi Niezwykłych Dżentelmenów)

Ten album jest największym hołdem dla Nowego Jorku, jaki mógł stworzyć mistrz amerykańskiej sztuki komiksowej.

źródło opisu: www.sklep.gildia.pl

źródło okładki: www.sklep.gildia.pl

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
dzoanach | 2013-04-06
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: kwiecień 2013

Historie obrazkowe o Wielkim Jabłku w ujęciu amerykańskiej legendy komiksu, Willa Eisnera. Komiks o dużym zabarwieniu etycznym, ale bez taniej moralistyki. Eisner rozbiera temat miasta na drobne części analizując je w takich aspektach jak czas, zapach, rytm, przestrzeń. Podkreśla zawrotny rytm metropolii, porównuje ją do dżungli, w której człowiek musi walczyć o przetrwanie. Podejmuje temat niewidzialności określanej jako rytuał ucieczki, zapewniający bezpieczeństwo tym mieszkańcom miasta, którzy wypadają poza orbitę społeczeństwa lub zostają poza jej obręb wyrzuceni. Opowiada o bezdomnych, samotnych, niezauważalnych - ludzkich wrakach widzianych w zaułkach ulic, które są ostrożnie omijane, traktowane jak niewidzialne.

Sebastian | 2013-06-19

218. rocznica
  • Jana Frey
    45. rocznica
    urodzin
    Pragnąłem mieć siłę,aby wdeptać ich w ziemię i zadać im wielki ból...
  • Karen Blixen
    129. rocznica
    urodzin
    Chodźmy (...) zaryzykujmy niepotrzebnie życie. Bo jeżeli życie ma jakąś wartość, to polega ona na tym, że jej nie ma. Frei lebt wer sterben kann. Wolny żyje ten, kto umie umrzeć.
  • Nick Hornby
    57. rocznica
    urodzin
    Kibice piłki nożnej rozumują w taki sposób: nasze lata, nasze jednostki czasu, zaczynają się w sierpniu i kończą w maju

Znajdź nas na Facebooku