Okładka książki Nowy Jork. Życie w wielkim mieście

Nowy Jork. Życie w wielkim mieście

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mistrzowie Komiksu - Exclusive". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
komiksy
typ
papier
Snoopy
8,15 (40 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Zawartość komiksu: opowieści Nowy Jork, Budynek, Notatki o ludziach z miasta, Niewidzialni ludzie. Arcydzieło autora Umowy z Bogiem! Opowieść o codziennym życiu miasta zwanego Wielkim Jabłkiem na przestrzeni wielu lat. Czy ulicznicy, złodzieje, dzieciaki, zwykli ludzie albo bogacze z Nowego Jorku tak bardzo różnią się od swoich odpowiedników z Warszawy czy Bydgoszczy? Po lekturze tego albumu każd...

Arcydzieło autora Umowy z Bogiem! Opowieść o codziennym życiu miasta zwanego Wielkim Jabłkiem na przestrzeni wielu lat. Czy ulicznicy, złodzieje, dzieciaki, zwykli ludzie albo bogacze z Nowego Jorku tak bardzo różnią się od swoich odpowiedników z Warszawy czy Bydgoszczy? Po lekturze tego albumu każdy z nas może to sprawdzić.

Cudowny hołd, złożony Nowemu Jorkowi i wszystkim jego mieszkańcom przez niezrównanego Willa Eisnera.

* * *

"Will Eisner był miły, uprzejmy, przyjazny, przystępny i rozmowny, ale miał "żelazną duszę". Miał też zmysł praktyczny, świadomość ludzkiej słabości i ogromną duchową szczodrość. (...) Pokazał się jako amerykański gawędziarz".
(Neil Gaiman (autor Sandmana) - ze Wstępu)

"Jako wydawca, poszukiwacz talentów, impresario, rysownik i scenarzysta, Will Eisner stworzył komiks, jaki poznałem... Jego nieustanna żywotność jako artysty wymyka się logice, rozsądkowi, czasowi, historii - i współczesnym, młodym autorom powieści graficznych".(Michael Chabon, zdobywca Nagrody Pulitzera)

"Komiks zyskał jakość w dużej mierze dzięki Willowi Eisnerowi. To on dał nam nowy sposób patrzenia na komiks i myślenia o nim... Nie ma nikogo, kto by mu dorównał. Nigdy nie było, a w przypływach pesymizmu myślę też, że nigdy nie będzie". (Alan Moore, autor Ligi Niezwykłych Dżentelmenów)

Ten album jest największym hołdem dla Nowego Jorku, jaki mógł stworzyć mistrz amerykańskiej sztuki komiksowej.

źródło opisu: www.sklep.gildia.pl

Opinie czytelników
dzoanach | 2013-04-06
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: kwiecień 2013

Historie obrazkowe o Wielkim Jabłku w ujęciu amerykańskiej legendy komiksu, Willa Eisnera. Komiks o dużym zabarwieniu etycznym, ale bez taniej moralistyki. Eisner rozbiera temat miasta na drobne części analizując je w takich aspektach jak czas, zapach, rytm, przestrzeń. Podkreśla zawrotny rytm metropolii, porównuje ją do dżungli, w której człowiek musi walczyć o przetrwanie. Podejmuje temat niewidzialności określanej jako rytuał ucieczki, zapewniający bezpieczeństwo tym mieszkańcom miasta, którzy wypadają poza orbitę społeczeństwa lub zostają poza jej obręb wyrzuceni. Opowiada o bezdomnych, samotnych, niezauważalnych - ludzkich wrakach widzianych w zaułkach ulic, które są ostrożnie omijane, traktowane jak niewidzialne.

agaleszcz | 2014-07-13
Na półkach: Komiksy, Przeczytane
Przeczytana: 10 lipca 2014

Nowy Jork w rysunkach Willa Eisnera - ulice, budynki, kanały, światła, ściany... Autor świetnie oddaje klimat wielkiego miasta, w którym człowiek może zatracić siebie. Najbardziej przemówił do mnie cykl "Niewidzialni ludzie", szczególnie "Azyl". Bohaterem jest Pincus, który żył tak by nikt go nie zauważał, ale gdy przez pomyłkę zostaje w gazecie umieszczony jego nekrolog nie łatwo mu będzie zwrócić na siebie uwagę... Niezapomniana jest również historia "Budynku" i jego mieszkańców. Autor pokazuje, że życie w wielkim mieście to anonimowość, alienacja, pęd... ale któż nie chciałby znaleźć się choć przez chwilę w Nowym Jorku?

Sebastian | 2013-06-19

Klasyka amerykańskiej powieści graficznej. Polecam