Nowy Jork. Życie w wielkim mieście

komiksy
typ
papier
Snoopy
8,05 (44 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Zawartość komiksu: opowieści Nowy Jork, Budynek, Notatki o ludziach z miasta, Niewidzialni ludzie. Arcydzieło autora Umowy z Bogiem! Opowieść o codziennym życiu miasta zwanego Wielkim Jabłkiem na przestrzeni wielu lat. Czy ulicznicy, złodzieje, dzieciaki, zwykli ludzie albo bogacze z Nowego Jorku tak bardzo różnią się od swoich odpowiedników z Warszawy czy Bydgoszczy? Po lekturze tego albumu...

Arcydzieło autora Umowy z Bogiem! Opowieść o codziennym życiu miasta zwanego Wielkim Jabłkiem na przestrzeni wielu lat. Czy ulicznicy, złodzieje, dzieciaki, zwykli ludzie albo bogacze z Nowego Jorku tak bardzo różnią się od swoich odpowiedników z Warszawy czy Bydgoszczy? Po lekturze tego albumu każdy z nas może to sprawdzić.

Cudowny hołd, złożony Nowemu Jorkowi i wszystkim jego mieszkańcom przez niezrównanego Willa Eisnera.

* * *

"Will Eisner był miły, uprzejmy, przyjazny, przystępny i rozmowny, ale miał "żelazną duszę". Miał też zmysł praktyczny, świadomość ludzkiej słabości i ogromną duchową szczodrość. (...) Pokazał się jako amerykański gawędziarz".
(Neil Gaiman (autor Sandmana) - ze Wstępu)

"Jako wydawca, poszukiwacz talentów, impresario, rysownik i scenarzysta, Will Eisner stworzył komiks, jaki poznałem... Jego nieustanna żywotność jako artysty wymyka się logice, rozsądkowi, czasowi, historii - i współczesnym, młodym autorom powieści graficznych".(Michael Chabon, zdobywca Nagrody Pulitzera)

"Komiks zyskał jakość w dużej mierze dzięki Willowi Eisnerowi. To on dał nam nowy sposób patrzenia na komiks i myślenia o nim... Nie ma nikogo, kto by mu dorównał. Nigdy nie było, a w przypływach pesymizmu myślę też, że nigdy nie będzie". (Alan Moore, autor Ligi Niezwykłych Dżentelmenów)

Ten album jest największym hołdem dla Nowego Jorku, jaki mógł stworzyć mistrz amerykańskiej sztuki komiksowej.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
dzoanach | 2013-04-06
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: kwiecień 2013

Historie obrazkowe o Wielkim Jabłku w ujęciu amerykańskiej legendy komiksu, Willa Eisnera. Komiks o dużym zabarwieniu etycznym, ale bez taniej moralistyki. Eisner rozbiera temat miasta na drobne części analizując je w takich aspektach jak czas, zapach, rytm, przestrzeń. Podkreśla zawrotny rytm metropolii, porównuje ją do dżungli, w której człowiek musi walczyć o przetrwanie. Podejmuje temat niewidzialności określanej jako rytuał ucieczki, zapewniający bezpieczeństwo tym mieszkańcom miasta, którzy wypadają poza orbitę społeczeństwa lub zostają poza jej obręb wyrzuceni. Opowiada o bezdomnych, samotnych, niezauważalnych - ludzkich wrakach widzianych w zaułkach ulic, które są ostrożnie omijane, traktowane jak niewidzialne.

agaleszcz | 2014-07-13
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 10 lipca 2014

Nowy Jork w rysunkach Willa Eisnera - ulice, budynki, kanały, światła, ściany... Autor świetnie oddaje klimat wielkiego miasta, w którym człowiek może zatracić siebie. Najbardziej przemówił do mnie cykl "Niewidzialni ludzie", szczególnie "Azyl". Bohaterem jest Pincus, który żył tak by nikt go nie zauważał, ale gdy przez pomyłkę zostaje w gazecie umieszczony jego nekrolog nie łatwo mu będzie zwrócić na siebie uwagę... Niezapomniana jest również historia "Budynku" i jego mieszkańców. Autor pokazuje, że życie w wielkim mieście to anonimowość, alienacja, pęd... ale któż nie chciałby znaleźć się choć przez chwilę w Nowym Jorku?

Sebastian | 2013-06-19

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gianrico Carofiglio
    54. rocznica
    urodzin
    Nie ma człowieka, który naprawdę przestałby palić. Palenie można rzucić co najwyżej na chwilę. Na całe dni. Albo miesiące, albo lata. Ale nikt tak naprawdę nie przestaje. Papieros zawsze będzie cię kusić. Niekiedy pojawia się ni stąd, ni zowąd we śnie, nawet pięć lub dziesięć lat po tym, jak "przest... pokaż więcej
  • Ilona Felicjańska
    42. rocznica
    urodzin
    Zło nie czeka na zaproszenie. Zło wypatruje okazji.
  • Jan Strelau
    84. rocznica
  • Billie Letts
    77. rocznica
    urodzin
    - Och, może jeszcze tego nie wiesz. Może nigdy nie miałaś na sumieniu takiego kłamstwa, które by zjadło kawałek ciebie. Ale gdybyś kiedyś miała... to przy odrobinie szczęścia... może się trafić szansa, żeby je naprawić. Jedna jedyna szansa, by to zmienić. Tylko że ta szansa przemija. I już nigdy n... pokaż więcej
  • Ronald Chetwynd-Hayes
    96. rocznica
  • Voltaire
    237. rocznica
    śmierci
    Nie ma bardziej chimerycznego projektu jak projekt doprowadzenia poglądów ludzkich do jednolitości. Jednakże, mówicie, interes polityczny wymaga ustanowienia owej jednolitości, skrzętnego usunięcia wszystkich poglądów przeciwnych poglądom przyjętym przez państwo, to znaczy, wymaga ograniczenia człow... pokaż więcej
  • Tomasz Pacyński
    10. rocznica
    śmierci
    Pijak przy trzepaku czknął, równo z wybiciem północy. Zogniskował z trudem wzrok na przyglądającym mu się uważnie piwnicznym kocurze.
    - Kisssi... kisssi - zabełkotał. - Ciiicha noooc... Powiesz coś, koteczku, luzkim goosem?
    - Spierdalaj. - odparł beznamiętnie kocur i oddalił się z godnością.
  • Borys Pasternak
    55. rocznica
    śmierci
    To dobrze, kiedy człowiek zawodzi nasze oczekiwania, kiedy nie odpowiada z góry powziętym wyobrażeniom. Typowość to koniec człowieka, to wyrok na niego. Jeżeli nie da się go podciągnąć pod żaden wzorzec, jeżeli nie jest typowy, to znaczy, że spełnia co najmniej połowę wymagań, jakie się stawia człow... pokaż więcej
  • Christopher Marlowe
    422. rocznica
    śmierci
    I cannot read, and therefore wish all books burned.
  • Tadeusz Kostecki
    49. rocznica