Nowy Jork. Życie w wielkim mieście

komiksy
typ
papier
Snoopy
8,05 (44 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Zawartość komiksu: opowieści Nowy Jork, Budynek, Notatki o ludziach z miasta, Niewidzialni ludzie. Arcydzieło autora Umowy z Bogiem! Opowieść o codziennym życiu miasta zwanego Wielkim Jabłkiem na przestrzeni wielu lat. Czy ulicznicy, złodzieje, dzieciaki, zwykli ludzie albo bogacze z Nowego Jorku tak bardzo różnią się od swoich odpowiedników z Warszawy czy Bydgoszczy? Po lekturze tego albumu...

Arcydzieło autora Umowy z Bogiem! Opowieść o codziennym życiu miasta zwanego Wielkim Jabłkiem na przestrzeni wielu lat. Czy ulicznicy, złodzieje, dzieciaki, zwykli ludzie albo bogacze z Nowego Jorku tak bardzo różnią się od swoich odpowiedników z Warszawy czy Bydgoszczy? Po lekturze tego albumu każdy z nas może to sprawdzić.

Cudowny hołd, złożony Nowemu Jorkowi i wszystkim jego mieszkańcom przez niezrównanego Willa Eisnera.

* * *

"Will Eisner był miły, uprzejmy, przyjazny, przystępny i rozmowny, ale miał "żelazną duszę". Miał też zmysł praktyczny, świadomość ludzkiej słabości i ogromną duchową szczodrość. (...) Pokazał się jako amerykański gawędziarz".
(Neil Gaiman (autor Sandmana) - ze Wstępu)

"Jako wydawca, poszukiwacz talentów, impresario, rysownik i scenarzysta, Will Eisner stworzył komiks, jaki poznałem... Jego nieustanna żywotność jako artysty wymyka się logice, rozsądkowi, czasowi, historii - i współczesnym, młodym autorom powieści graficznych".(Michael Chabon, zdobywca Nagrody Pulitzera)

"Komiks zyskał jakość w dużej mierze dzięki Willowi Eisnerowi. To on dał nam nowy sposób patrzenia na komiks i myślenia o nim... Nie ma nikogo, kto by mu dorównał. Nigdy nie było, a w przypływach pesymizmu myślę też, że nigdy nie będzie". (Alan Moore, autor Ligi Niezwykłych Dżentelmenów)

Ten album jest największym hołdem dla Nowego Jorku, jaki mógł stworzyć mistrz amerykańskiej sztuki komiksowej.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
dzoanach | 2013-04-06
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: kwiecień 2013

Historie obrazkowe o Wielkim Jabłku w ujęciu amerykańskiej legendy komiksu, Willa Eisnera. Komiks o dużym zabarwieniu etycznym, ale bez taniej moralistyki. Eisner rozbiera temat miasta na drobne części analizując je w takich aspektach jak czas, zapach, rytm, przestrzeń. Podkreśla zawrotny rytm metropolii, porównuje ją do dżungli, w której człowiek musi walczyć o przetrwanie. Podejmuje temat niewidzialności określanej jako rytuał ucieczki, zapewniający bezpieczeństwo tym mieszkańcom miasta, którzy wypadają poza orbitę społeczeństwa lub zostają poza jej obręb wyrzuceni. Opowiada o bezdomnych, samotnych, niezauważalnych - ludzkich wrakach widzianych w zaułkach ulic, które są ostrożnie omijane, traktowane jak niewidzialne.

agaleszcz | 2014-07-13
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 10 lipca 2014

Nowy Jork w rysunkach Willa Eisnera - ulice, budynki, kanały, światła, ściany... Autor świetnie oddaje klimat wielkiego miasta, w którym człowiek może zatracić siebie. Najbardziej przemówił do mnie cykl "Niewidzialni ludzie", szczególnie "Azyl". Bohaterem jest Pincus, który żył tak by nikt go nie zauważał, ale gdy przez pomyłkę zostaje w gazecie umieszczony jego nekrolog nie łatwo mu będzie zwrócić na siebie uwagę... Niezapomniana jest również historia "Budynku" i jego mieszkańców. Autor pokazuje, że życie w wielkim mieście to anonimowość, alienacja, pęd... ale któż nie chciałby znaleźć się choć przez chwilę w Nowym Jorku?

Sebastian | 2013-06-19

Kalendarium literackie
  • Władysław Stanisław Reymont
    148. rocznica
    urodzin
    Dla mądrych jest zawsze dobry czas.
    A kiedyż będzie dla uczciwych?
    Sza, panie Trawiński, oni mają niebo, po co im dobre czasy.
  • Gene Wolfe
    84. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwy jest człowiek, który odnajduje się w pracy - ale oczywiście szczęśliwy jest też narkoman, który znalazł litrowy słój heroiny.
  • Angela Carter
    75. rocznica
    urodzin
    I lay in our wide bed accompanied by, a sleepless companion, my dark newborn curiosity.
  • Stanisław Przybyszewski
    147. rocznica
    urodzin
    Widzisz, ja bym chciała latać, latać wysoko jak ptak, a tak biję skrzydłami o ziemię i tak tęsknię, i tak pragnę się wzbić, a skrzydła jak ołów.
  • Gustaw Le Bon
    174. rocznica
    urodzin
    Socjaliści dobrze wiedzą, że nie mogą urzeczywistnić równości w bogactwie, ale mają przynajmniej nadzieję zaprowadzić równość w biedzie
  • Rabindranath Tagore
    154. rocznica
    urodzin
    Kobieta dobrze zna słabości mężczyzny, ale zupełnie nie umie zgłębić jego siły. W istocie rzeczy mężczyzna jest taką samą zagadką dla kobiety, jak kobieta dla mężczyzny. Gdyby tak nie było, rozdział płci byłby tylko niepotrzebną stratą energii natury.
  • Adam Bahdaj
    30. rocznica
    śmierci
    Czas? Kto by przejmował się czasem. Niech sobie płynie, bo i tak nikt go nie zatrzyma.
  • Stanisław Jerzy Lec
    49. rocznica
    śmierci
    Przez życie trzeba przejść z godnym przymrużeniem oka, dając tym samym świadectwo nieznanemu stwórcy, że poznaliśmy się na kapitalnym żarcie, jaki uczynił, powołując nas na ten świat.
  • George James Frazer
    74. rocznica