Przesiadka w przedpieklu

Tłumaczenie: Grażyna Pawłowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Science Fiction". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CIA-Books, Svaro
Jumper
kamk

Książka Andrzeja Ziemiańskiego wydana pod pseudonimem. "Przesiadka w przedpieklu" jest typową powieścią przygodową SF i najlepszą zapewne w dorobku autora. Pewien młody człowiek wychodzi ze szpitala. Niby wszystko jest OK, ale szybko stwierdza, że ktoś poddał go "Obróbce psychicznej", pozbawiając go pamięci. Rozpoczyna poszukiwanie własnej przeszłości oraz tych, którzy zgotowali mu ów los....

Książka Andrzeja Ziemiańskiego wydana pod pseudonimem.

"Przesiadka w przedpieklu" jest typową powieścią przygodową SF i najlepszą zapewne w dorobku autora. Pewien młody człowiek wychodzi ze szpitala. Niby wszystko jest OK, ale szybko stwierdza, że ktoś poddał go "Obróbce psychicznej", pozbawiając go pamięci. Rozpoczyna poszukiwanie własnej przeszłości oraz tych, którzy zgotowali mu ów los. Dociera do sprawców, lecz ci okazują się nadzwyczaj trudni do pokonania. Ponadto bohater odkrywa u siebie zdolność do "wstrzeliwania się" w cudze umysły... Pozostaje jedno: podjąć walkę.

Zoltar | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017

Wznowienie "Przesiadki" to jedna z lepszych powieści Ziemiańskiego. W sumie bardziej thriller wywiadowczy niż science fiction, bo tego drugiego jest tutaj raczej mało. Zgadzam się z Robertem J. Szmidtem, który opisuje tą książkę jako "Tożsamość Bourne'a" w sztafażu science fiction.

Nie znaczy to jednak, że lektura "Przesiadki" to jakieś znakomite przeżycie kulturalne. Czasami dało się ją czytać, ale bywały też i nudne rozdziały. Podobnie jak i u wcześniejszych książek tego autora trudno było mi zdobyć się na większą dozę empatii w stosunku do głównego bohatera. Lynnowi Fargo bardzo dużo udaje się ad hoc a czasami jego zachowanie zdaje się bardzo naiwne. "Przesiadka" nie porywa.

W dzisiejszych czasach bawi również zapewnienie wydawcy: "Usunięto też wszelkie anachronizmy, które tak rażą w najlepszych nawet książkach fantastycznych z końca minionego stulecia". Tymczasem w tym zmienionym tekście z 2004 roku mamy powszechne palmtopy i komórki oraz orientację za pomocą papierowych...

Fillon | 2018-09-29
Przeczytana: 29 września 2018

Książka kosztowała mnie 3 złote w antykwariacie i... najlepiej wydane 3 złote w życiu. Ochów i achów można pisać wiele, ale lepiej niech każdy sam wyciągnie wnioski. Nie miałbym nic przeciwko przeczytaniu jeszcze jakieś książki w takim połączeniu powieści sensacyjnej na najwyższym poziomie z wartą akcją z sf.

Lanii | 2012-04-12
Przeczytana: 10 lutego 2012

Jeśli ktoś lubi film Incepcja czy władcy umysłów, to ta pozycja książkowa powinna znaleźć się na ich półkach!! Świetna, wciągająca historia człowieka, który zmaga się z chorobą i zapomnianą przeszłością. Okazuje się, że pamięć z przeszłości jest bardzo ważna i są ludzie, którzy zrobią wszystko, aby przypomnieć sobie chociaż trochę dzieciństwo, nie ważne jakie ono by było.

Henry | 2016-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2016

Ta książka przywróciła moją wiarę w Ziemiańskiego - napisana o niebo lepiej niż Achaja, z ciekawą fabułą, choć ciut zbyt rozwleka. Tylko to zakończenie. Jak można włożyć tyle pracy w napisanie książki, a potem zabić ją takim byle jak napisanym zakończeniem...

Yousta | 2018-05-09
Przeczytana: 07 maja 2018

Początek rewelacyjny, pomysł dobry, ale od połowy książka przeistoczyła się w akcje sensacyjne, które niewiele wnosiły do całości. Doczytałam do końca tylko dlatego, że lubię inne książki tego autora. Postanowiłam dać jej szansę. Zakończenie słabe.

Łukasz | 2012-09-07
Przeczytana: 07 września 2012

Nie jest to dzieło wybitne, ale nie odbiega wcale od tego typu zachodnich, dobrze sprzedających się w Polsce powieści.

Lynn Fargo, okraszony Bournem w wydaniu science-ficiton, wrzucony przez życie w wir tragicznych wypadków, zbiegów okoliczności i nietypowych zdolności parapsychicznych musi poradzić sobie z prowadzaniem żywotu kloszarda z permanentną amnezją, ale także z ścigających go telepatami i tajnymi agentami. A przede wszystkim musi sprostać więzom swojej samotności, która trawi go niezależnie od ciągłych życiowych zmian.

Osiowym rdzeniem powieści jest ciekawy koncept dotyczący ludzkiej psychiki i możliwości jej wykorzystywania. Nie jest to, co prawda szczyt oryginalności, bo tego typu koncepty, co jakiś czas eksploatowane są przez wielu twórców sf Ale świadomość tego faktu nie powinna przeszkadzać czytelnikowi w gorącym zainteresowaniu fabułą. Dodatkowo przyjemny styl Ziemiańskiego pozwala na szybkie brnięcie przez karty fabuły "Przesiadki w Piekle".

Sławomir | 2013-11-11

Miła i rozrywkowa SF. Daje sporo frajdy z lektury.

xendo | 2014-07-08
Przeczytana: lipiec 2014

Lubię ciekawe pomysły. Plus. Zakończenie...no cóż.

Krzysztof Lipka | 2012-11-18
Na półkach: Przeczytane, S-F
Przeczytana: 16 listopada 2012

Dzisiaj na szczęście pisze lepiej :-)

Krzysztof | 2014-11-11

Świetna książka