8373194053
erich von daeniken, ais, aistar
komiksy
Pablos

Reedycja serii "Bogowie z kosmosu", zwanej w Polsce "Według Ericha von Dänikena". Cykl został wznowiony pod tytułem "Ekspedycja" w dwóch tomach po 200 stron w twardej oprawie. Scenariusz do cyklu, który powstał na zamówienie wydawcy niemieckiego, napisali Alfred Górny i Arnold Mostowicz, a rysunki wykonał Bogusław Polch. W latach 80. w Polsce nakładem KAW-u ukazało się siedem z ośmiu części...

Scenariusz do cyklu, który powstał na zamówienie wydawcy niemieckiego, napisali Alfred Górny i Arnold Mostowicz, a rysunki wykonał Bogusław Polch. W latach 80. w Polsce nakładem KAW-u ukazało się siedem z ośmiu części serii. Początek ostatniej opublikowany został w drugim numerze magazynu "KRON" w 2000 roku. Ta reedycja jest w związku z tym pierwszym pełnym wydaniem serii w Polsce.
Fabuła "Ekspedycji" oparta jest na teoriach Dänikena, głoszącego, że w przeszłości Ziemię odwiedzali kosmici, którzy przyspieszyli ewolucję gatunku ludzkiego.
[Jarek Obważanek]

4. Bunt olbrzymów

vattghern76 | 2014-03-29
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014, Komiksy
Przeczytana: 28 marca 2014

Prawdziwą PRZYJEMNOŚCIĄ było znów zanurzenie się w WYBITNIE cudownej wyobraźni i ukochanej, precyzyjnej, pełnej szczegółów KRESCE Bogusława Polcha!

Owszem, opowieść inspirowana teoriami von Danikena sama w sobie zła również nie jest, nie robi ona już jednak na czytelniku takiego wrażenia jak przed laty, w okresie dzieciństwa lat 80-tych. Tekst, dialogi i fabuła są zwyczajnie proste, nieskomplikowane, banalne i przewidywalne a postaci są jednowymiarowe, czarno-białe.

Pierwsze 4 albumy zawarte w tym tomie trzymają równy poziom i czyta, a przede wszystkim OGLĄDA się z niekłamaną frajdą! Kreska Polcha z albumu na album staje się co raz bardziej precyzyjna, szczegółowa, DOSKONAŁA! Pomysły graficzne tego autora są już KULTOWE w polskim, choć i być może i w światowym komiksie!

Nie wszystko jest jeszcze perfekcyjne, jak to zobaczymy później w Funky Kovalu, acz osobiście uważam że do czynienia mamy tutaj z WYBITNĄ oraz KLASYCZNĄ już pozycją polskiego komiksu SF wszechczasów!

A co się...

Kesser | 2010-10-17

Ciekawy komiks, choć jak dla mnie Daniken bajki pisze.

Magdalena Faszcza | 2012-02-03

Moje pierwsze komiksy i jedyne jeśli chodzi o fantastykę-świetne

SaintBase | 2017-06-22
Na półkach: Komiks, Posiadam, Przeczytane