837319424X
erich von daeniken, ais, aistar
komiksy
Pablos

Reedycja serii "Bogowie z kosmosu", zwanej w Polsce "Według Ericha von Dänikena". Cykl został wznowiony pod tytułem "Ekspedycja" w dwóch tomach po 200 stron w twardej oprawie. Scenariusz do cyklu, który powstał na zamówienie wydawcy niemieckiego, napisali Alfred Górny i Arnold Mostowicz, a rysunki wykonał Bogusław Polch. W latach 80. w Polsce nakładem KAW-u ukazało się siedem z ośmiu części...

Scenariusz do cyklu, który powstał na zamówienie wydawcy niemieckiego, napisali Alfred Górny i Arnold Mostowicz, a rysunki wykonał Bogusław Polch. W latach 80. w Polsce nakładem KAW-u ukazało się siedem z ośmiu części serii. Początek ostatniej opublikowany został w drugim numerze magazynu "KRON" w 2000 roku. Ta reedycja jest w związku z tym pierwszym pełnym wydaniem serii w Polsce.
Fabuła "Ekspedycji" oparta jest na teoriach Dänikena, głoszącego, że w przeszłości Ziemię odwiedzali kosmici, którzy przyspieszyli ewolucję gatunku ludzkiego.
[Jarek Obważanek]

8. Ostatni rozkaz

vattghern76 | 2014-03-30
Na półkach: Przeczytane, 2014, Komiksy
Przeczytana: 30 marca 2014

Cztery kolejne albumy "Ekspedycji" zawarte w tomie 2, ocenić muszę niestety cokolwiek NIŻEJ..

Poza "Zagłada Wielkiej Wyspy", gdzie poziom graficzno-wizualny stoi wciąż na BARDZO wysokim poziomie, to niestety albumy przedstawiające historię Aistar oraz Marduka pod tym względem wyraźnie ODSTAJĄ od reszty.

Chwilami pojawia się tutaj jakby niedbała oraz mniej szczegółowa kreska Polcha - głównie w "Planeta Pod Kontrolą" - oraz fatalne i również niedbale nałożone kolory na poszczególnych obrazkach. Historia fabularnie może nie traci na swej - umówmy się: dość przeciętnej - jakości, graficznie jednak osobiście uważam iż to już nie jest to.. Choć krewki, narwany i uśmiechnięty "pełnoklawiaturowo" Mojżesz wygląda świetnie! :-)

Kilkoma więc kadrami można się jeszcze zachwycić, ale takich wydaje się być DOSŁOWNIE kilka.. Szkoda, choć generalnie rzecz ujmując fakt jest taki, iż i te albumy zaliczyć spokojnie można - a nawet trzeba - do KLASYKI polskiego komiksu fantastyczno-naukowego!...

CubeX | 2016-05-16
Przeczytana: 09 maja 2016