Dzieci Damii

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Damia's Children
sf, umysł,
Nahya

Niewiarygodna historia dwóch braci i dwóch sióstr uczących się władać siłą własnego umysłu i łączących swą przyszłość z obcą cywilizacją.
Jednak dzieci Damii będą potrzebowały czegoś więcej niż tylko Talentu w obliczu dzieci Obcych, rasy bardziej owadziej niż ludzkiej...

Judge | 2015-04-14
Na półkach: Przeczytane, Scifi
Przeczytana: 14 kwietnia 2015

Jak pisała Marsza, z którą się w 100% zgadzam, przy okazji pierwszego tomu cyklu Wieża i Ul: Rowan, ten cykl zaczyna się raczej jak Obyczajowe-SF. Drugi tom Damia również utrzymany jest w podobnym tonie, za to obecna część "Dzieci Damii" daje trochę więcej akcji.

Cykl, który czyta się z czystą przyjemnością.
Jedna mała rzecz jaka irytuje mnie to, że "Dzieci Damii" autorka zakończyła w taki sposób, że nie sposób oprzeć się pokusie i zabrać się do czytania 4 tomu. Niestety, polski wydawca nie dokończył tłumaczenia i nie wydał ani 4 tomu "Lyon's Pride", ani 5 tomu "The Tower and The Hive", który kończy cały cykl.

Szkoda, ale to nie pierwszy raz kiedy spotykam się z takim potraktowaniem cyklu. Takie samo rozczarowanie miałem w przypadku innych serii gdzie zabrakło finalnych książek:
- Planety Śmierci Harrego Harrisona: tom 7
- Saga Vorkosiganów Lois McMaster Bujold: Memory, Komarr, A Civil Campaign, Winterfair Gifts, Diplomatic Immunity Captain Vorpatril's Alliance, Cryoburn
- i...

zzbych | 2015-09-06