Nocna jazda

Νυχτερινή διαδρομή
978-83-603-8357-5
literatura grecka, Ateny
Paulina

Poznaj mroczną stronę Aten. Czy jesteś gotowy na nocną jazdę?
Spójrz na drugą stronę lśniącej widokówki, wejdź na scenę współczesnej greckiej tragedii. Odważ się na nocną jazdę szlakiem brudu i przemocy, narkotycznych wizji, upadku i braku nadziei.

Alicja | 2013-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2013

Podczas czytania nie opuszczało mnie wrażenie, że brakuje jakiś słów czy nawet stron. Autor musiał pisać na jakiejś kosmicznej bombie, bo nic się nie trzyma całości a wątki wyskakują znikąd. Z tego wszystkiego podoba mi się tylko okładka. Tragedia..

Dziub | 2015-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2015

Bełkot ustępuje po stu stronach, aby pojawił się jakiś zarys fabuły. Ostatnia część trochę rekompensuje tą niefortunną przygodę. Famme fatale wprowadza porządek w chaos, co nie zmienia faktu, że literacki obraz postrzępionej tożsamości oraz braku zaufania w ocenie co jest prawdą a co fałszem nabiera wartości.
Zdecydowanie odradzam i dziwię się, jak można mieć odwagę coś takiego napisać, jakim cudem wydać, a jeszcze jak można być na tyle szalonym, aby to wydawać.
Szczęśliwie, nie jest to obszerna lektura, ale na miłość boską, jak można zrobić kilka literówek przy publikowaniu tego anty-dzieła?
Jestem zwolenniczką literatury, a dopiero potem kinematografii, jednak w tym przypadku można spokojnie motyw braku pamięci poznać przez Memento, Zapłatę, itd. itp.

Korenia | 2012-12-27

Tragiczna. Nic się nie trzyma kupy. Czytając ją sprawdzałam nawet czy mam wszystkie strony, bo myślałam, że może jakiś mi brakuje i stąd taka beznadzieja - ale niestety były wszystkie.

lacrimosa333 | 2017-01-26
EndrjuGablota | 2017-01-25