Nocna jazda

2008-01-01
978-83-603-8357-5
Maria Ganaciu-Srokowska
literatura grecka Ateny

Bełkot ustępuje po stu stronach, aby pojawił się jakiś zarys fabuły. Ostatnia część trochę rekompensuje tą niefortunną przygodę. Famme fatale wprowadza porządek w chaos, co nie zmienia faktu, że literacki obraz postrzępionej tożsamości oraz braku zaufania w ocenie co jest prawdą a co fałszem nabiera wartości.
Zdecydowanie odradzam i dziwię się, jak można mieć odwagę coś takiego napisać, jakim cudem wydać, a jeszcze jak można być na tyle szalonym, aby to wydawać.
Szczęśliwie, nie jest to obszerna lektura, ale na miłość boską, jak można zrobić kilka literówek przy publikowaniu tego anty-dzieła?
Jestem zwolenniczką literatury, a dopiero potem kinematografii, jednak w tym przypadku można spokojnie motyw braku pamięci poznać przez Memento, Zapłatę, itd. itp.

Zdecydowanie odradzam i dziwię się, jak można mieć odwagę coś...

Tragiczna. Nic się nie trzyma kupy. Czytając ją sprawdzałam nawet czy mam wszystkie strony, bo myślałam, że może jakiś mi brakuje i stąd taka beznadzieja - ale niestety były wszystkie.

Podczas czytania nie opuszczało mnie wrażenie, że brakuje jakiś słów czy nawet stron. Autor musiał pisać na jakiejś kosmicznej bombie, bo nic się nie trzyma całości a wątki wyskakują znikąd. Z tego wszystkiego podoba mi się tylko okładka. Tragedia..

Zapłaciłam za nią złotówkę na jakimś nadmorskim kiermaszu. Przepłaciłam.

Zapłaciłam za nią złotówkę na jakimś nadmorskim kiermaszu. Przepłaciłam.

• 2017
  • Mam (sprawdzone)
  • Posiadam - wersje papierowe
  • Literatura europejska (XX/XXI wiek)

Dodaj cytat z książki Nocna jazda